Wielkanocne rękodzieło na Klinach

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2017 r.

Żonkile, pisanki, kurczaki i zajączki ułożone w efektowne stroiki upięknią Wielkanoc na Klinach. Mieszkańcy naszego osiedla uczestniczący w Wielkanocnych warsztatach florystycznych w Klubie Kultury Kliny własnoręcznie wykonali świąteczne ozdoby.

W zajęciach wzięło udział kilkadziesiąt osób – zarówno dorośli jak i dzieci. Opiekę i pomoc dla uczestników warsztatów, sprawował profesjonalny instruktor florystyki i dekoracji.

Rada Dzielnicy X, wspólnie z Klubem Kultury Kliny, od 2 lat organizuje Wielkanocne i Bożonarodzeniowe warsztaty florystyczne. Udział w zajęciach jest bezpłatny – wszystkie materiały zapewnia Klub Kultury Kliny.

W ten wyjątkowy czas zmartwychwstania Jezusa Chrystusa, życzę Państwu, nam wszystkim, miłości, radości, wzajemnego zrozumienia i nieustającej nadziei.

Klub Kultury Kliny został otwarty we wrześniu 2013 roku. Było to uwieńczenie moich starań o utworzenie na naszym osiedlu placówki kulturalnej, która miała zapewnić ofertę zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Warte podkreślenia jest, iż Klub powstał w dużej mierze dzięki przychylności Parafii pw. Św. Rafała Kalinowskiego, która za darmo użycza Klubowi swoje pomieszczenia. Po blisko czterech latach działalności KKK można stwierdzić, że bardzo dobrze spełnia on swoją rolę – zapewniony jest szeroki wachlarz zajęć dla osób o różnych zainteresowaniach. Bardzo cieszy mnie wysoka, fachowa jakość prowadzonych warsztatów, kursów i zabaw.

Klub Kultury Kliny darzę ciągłym zainteresowaniem, dbam o zapewnienie środków finansowych na jego działalność – „5% budżetu Rady Dzielnicy X na kulturę” to mój zamysł wprowadzony w życie od poprzedniego roku. Realizowane są również moje pomysły, które podsuwam, aby poszerzać ofertę Klubu – przez dwa lata prowadzony był cykl spotkań z podróżnikami „Kliny bliżej świata”, organizowany jest coroczny Piknik Rodzinny, a także odbyły się trzy edycje Mistrzostw Dzielnicy X w Szachach.

Klub Kultury Kliny to dobre, pożyteczne miejsce na osiedlowej mapie.

Maciej Nazimek na Facebooku
Karta Krakowska złóż wniosek i uzyskaj zniżki
Szkoła Podstawowa Nr 14 w Krakowie
Szkoła Podstawowa Nr 97 w Krakowie im. Joachima Lelewela
Przedszkole nr 41
Klub Kultury Kliny
Rzymsko Katolicka Parafia pw. Św. Rafała Kalinowskiego Kliny Zacisze
Drużyna Chrystusa
Kliny obronione! Dziękujemy za wsparcie
List radnych z Klin do mieszkańców
Petycja do Prezydenta Miasta Krakowa przeciw podziałowi Klin
Odpowiedź Sekretarza Miasta