VII Piknik Kliny dla Rodziny – zapraszam do zabawy i po rower!

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2022 r.

Już w najbliższą sobotę, 28 maja, po trzyletniej przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa, odbędzie się festyn rodzinny na naszym osiedlu. Mnóstwo bezpłatnych atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych: dmuchany zamek ze zjeżdżalnią, warsztaty i animacje dla dzieci, występy młodych artystów z naszego osiedla oraz koncerty. Odbędzie się też loteria charytatywna organizowana przez parafialny Caritas.

W ofercie gastronomicznej znajdą się m.in. przysmaki z grilla, wata cukrowa, popcorn, chłodne napoje i lody z cukierni Słodki Bazar. Piknik odbędzie się na terenie przy kościele naszej parafii.

„Kliny dla Rodziny” to świetna impreza integracyjna – spotkajmy się, zabawmy, porozmawiajmy i lepiej poznajmy!

Organizatorami pikniku są Rada Dzielnicy X, Klub Kultury Kliny i Parafia pw. Św. Rafała Kalinowskiego. Tak jak w poprzednich latach, wszystkie atrakcje oprócz gastronomii będą bezpłatne.

Jaki jest plan imprezy, jak się bawiliśmy w poprzednich latach i co wspólnego z Klinami ma Mediolan?

Piknik rozpocznie się o godz. 14:00, przedstawieniem dla najmłodszych dzieci – „Trąba Słonia Salomona” w wykonaniu Teatru Otwartego. Wtedy też otwarty zostanie bezpłatny plac zabaw (dmuchana zjeżdżalnia, malowanie twarzy, puszczanie baniek mydlanych, itd.).

Od godz. 15:00, szkoła językowa Elingu.pl przeprowadzi gry i zabawy dla dzieci z Misiem Teddy.

Godzinę później, rozpoczną się pokazy dorobku artystycznego uczestników zajęć Klubu Kliny. Zobaczymy też występ Moniki Adrianny Adamskiej i Jana Maciejczyka – Mistrzów Polski w Tańcach na wózkach. Prezentacje potrwają 2 godziny.

O godz. 19:30 zacznie się koncert Krakowskiego Chóru Dziecięcego.

Po koncercie, ok. godz. 20:30, nastąpi finał charytatywnej loterii parafialnego Caritasu – losowanie nagród wśród uczestników-darczyńców. Główną nagrodą będzie rower górski!

Zakończenie Pikniku jest przewidziane o godz. 21:00.

Ciekawe, nietypowe były początki naszego Pikniku. Decyzja o organizacji Pikniku zapadła we Włoszech, w okolicach Mediolanu, w kwietniu 2014 r. Wtedy jadąc do Watykanu na kanonizację Jana Pawła II, rozmawiałem z księdzem Janem Jarco proboszczem naszej parafii, o pomysłach na wspólne działania na rzecz lokalnej społeczności na Klinach. Wymyśliliśmy zorganizowanie pikniku, a po powrocie z pielgrzymki, zaprosiliśmy do realizacji tego pomysłu Klub Kultury Kliny. Pan Adam Rymont, kierownik KKK (obecnie też radny dzielnicy X reprezentujący os. Kliny Zacisze) natychmiast przystąpił do współpracy i pierwszy Piknik Kliny dla Rodziny został zorganizowany w ciągu niespełna 2 miesięcy!

Piknik cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców naszego osiedla. Tak bawiliśmy się w latach 2016 i 2017.

Piknik na Klinach to wydarzenie sąsiedzkie, koleżeńskie, rodzinne. Zawsze przebiega w przyjemnej, towarzyskiej atmosferze. Warto przyjść, spotkać się ze znajomymi, a także zawrzeć nowe znajomości. Piknik to po prostu miło spędzony czas.

Serdecznie Państwa zapraszam – do zobaczenia!

Maciej Nazimek na Facebooku
Karta Krakowska złóż wniosek i uzyskaj zniżki
Szkoła Podstawowa Nr 14 w Krakowie
Szkoła Podstawowa Nr 97 w Krakowie im. Joachima Lelewela
Przedszkole nr 41
Klub Kultury Kliny
Rzymsko Katolicka Parafia pw. Św. Rafała Kalinowskiego Kliny Zacisze
Drużyna Chrystusa
Kliny obronione! Dziękujemy za wsparcie
List radnych z Klin do mieszkańców
Petycja do Prezydenta Miasta Krakowa przeciw podziałowi Klin
Odpowiedź Sekretarza Miasta