Sport – pasja, miłość, walka. Wspaniała część życia! Część I

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2016 r.

Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn w Krakowie - kibicuję razem z żoną.Sport to rozwój ducha i ciała: kształtowanie charakterów, rozwijanie talentów, rozwój fizyczny – wartościowe formowanie osobowości. Sport to walka z przeciwnikami, ale przede wszystkim pokonywanie własnych słabości i przekraczanie kolejnych granic swoich możliwości. Sport to wielki pozytywny bój, by być silniejszym, lepszym. Sport to też smutek porażki i ekstaza zwycięstwa. Tak rozumiem i tak przeżywam sport.

Druga połowa stycznia, to okres wielkich sportowych emocji dla kibiców – w Krakowie trwają Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn, a w Zakopanym Puchar Świata w Skokach Narciarskich. Oczywiście kibicuję biało-czerwonym, zaś pełniąc funkcję przewodniczącego Rady Dzielnicy X, prowadzę wiele działań na rzecz popularyzacji sportu wśród dzieci. Niech chłoną towarzyszące sportowi wartości – to zysk na całe życie!

Każdy z nas miał styczność ze sportem. Dla niektórych były to tylko lekcje Wf-u, dla innych także kibicowanie, a dla kolejnej grupy sport stał się nieodłączną pasją, ważną częścią życia. Sport dał mi bardzo dużo. Nauczył mnie szanowania lepszych ode mnie, nauczył cieszyć się z sukcesów i przyjmować porażki, wzmocnił obowiązkowość i konsekwencję. Z biegiem lat wyrobił wręcz determinację. W dużej mierze ukształtował moją osobowość. Żona twierdzi, że pozytywną – przyjmuję tą opinię, przecież z żoną kłócić się nie wypada. A było tak…

Do przeczytania dalszej części tej mojej sportowej opowieści, uprzejmie zapraszam Państwa już pojutrze, tj. w najbliższą środę, 20 stycznia br., a już teraz, w dziale „o mnie” przedstawiam Państwu zestaw nowych zdjęć obrazujących moje związki ze sportem. Życzę miłego oglądania.

Maciej Nazimek na Facebooku
Karta Krakowska złóż wniosek i uzyskaj zniżki
Szkoła Podstawowa Nr 14 w Krakowie
Szkoła Podstawowa Nr 97 w Krakowie im. Joachima Lelewela
Przedszkole nr 41
Klub Kultury Kliny
Rzymsko Katolicka Parafia pw. Św. Rafała Kalinowskiego Kliny Zacisze
Drużyna Chrystusa
Kliny obronione! Dziękujemy za wsparcie
List radnych z Klin do mieszkańców
Petycja do Prezydenta Miasta Krakowa przeciw podziałowi Klin
Odpowiedź Sekretarza Miasta