Sport – pasja, miłość, walka. Sport i rekreacja na Klinach – efekty mojej pracy radnego. Część V

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2016 r.

Jako radny dzielnicy X, podejmuję wiele działań popularyzujących sport zarówno wśród dzieci jak i dorosłych. Zbudowanie boiska, małpiego gaju, Radosnej Szkoły i Smoczego Skweru, organizowanie darmowych zajęć sportowych oraz Międzyszkolnych Mistrzostw Dzielnicy X, a także zaangażowanie w Bieg Swoszowicki, to efekty moich działań w zakresie poszerzania oferty sportowo-rekreacyjnej dla mieszkańców Klin i sąsiednich osiedli.

Z mojej inicjatywy co roku organizowane są Międzyszkolne Mistrzostwa Dzielnicy X. W każdej edycji bierze w nich udział ok. 200 uczniów szkół z naszej dzielnicy. Mistrzostwa są organizowane w Szkole Podstawowej nr 97 na Klinach, gdyż ma zdecydowanie najlepszą infrastrukturę sportową pośród wszystkich szkół w naszej dzielnicy. Nasza podstawówka ma też najbardziej uzdolnionych sportowo uczniów – co roku zdobywają najwięcej medali. Mistrzostwa są rozgrywane w 4 dyscyplinach podzielonych na 3 kategorie wiekowe: piłka nożna, siatkówka, koszykówka i tenis stołowy. Tegoroczne mistrzostwa będą już szóstą edycją tych zawodów.

Również w wyniku realizacji mojego pomysłu w szkole na Klinach prowadzone są bezpłatne dodatkowe zajęcia sportowe dla uczniów. Uczestnictwo w nich jest oczywiście dobrowolne, a prowadzą je nauczyciele wychowania fizycznego. Do finansowania dzielnicowych mistrzostw i dodatkowych zajęć z budżetu Rady Dzielnicy X, przekonałem większość radnych. Nie żałujemy naszej decyzji.

Oprócz inicjatyw dla dzieci, Rada Dzielnicy X wspiera ze swego budżetu także wydarzenie sportowe dla dorosłych – organizację Biegu Swoszowickiego. Nie startuję w tym biegu, ale gorąco polecam go wszystkim amatorom biegania. Do wyboru są trzy dystanse, a dotychczasowe edycje pokazały dobry poziom organizacyjny i duże zainteresowanie mieszkańców.

Oczywiście dbamy też o rozwój bazy sportowo-rekreacyjnej. W wyniku moich starań, przy poparciu innych radnych z Klin, zbudowaliśmy w naszej klinowej SP 97 przy ul. Judyma, trawiaste boisko piłkarskie (z odwodnieniem) i 2 place zabaw: pierwszy to tzw. małpi gaj, a drugi to przeznaczonych dla młodszych uczniów, wykonany w ramach programu Radosna Szkoła. W tym roku planuję zbudować tu jeszcze bieżnię. Dla mieszkańców naszego osiedla, w Parku Maćka i Doroty powstał trzeci plac zabaw – Smoczy Skwer, a wkrótce będę kontynuować budowę czwartego placu zabaw – przy ul. Korpala (przy lasku). O szczegółach tej ostatniej inwestycji napisałem w dziale aktualności w tekście: Budowa placu zabaw na Klinach.

Sport to zdrowie, sport to radość i satysfakcja, sport jest wspaniały! Kto się nie przekonał, niech spróbuje – nigdy nie jest za późno!

Serdecznie zapraszam Państwa do działu „o mnie”. Jest tam wiele moich sportowych zdjęć – zarówno kibica, jak i uczestnika sportowych zawodów. Umieściłem tam kolejny zestaw prywatnych zdjęć – tym razem z gwiazdami światowego sportu, które miałem przyjemność spotkać. Gorąco zapraszam Państwa do oglądania.

Maciej Nazimek na Facebooku
Karta Krakowska złóż wniosek i uzyskaj zniżki
Szkoła Podstawowa Nr 14 w Krakowie
Szkoła Podstawowa Nr 97 w Krakowie im. Joachima Lelewela
Przedszkole nr 41
Klub Kultury Kliny
Rzymsko Katolicka Parafia pw. Św. Rafała Kalinowskiego Kliny Zacisze
Drużyna Chrystusa
Kliny obronione! Dziękujemy za wsparcie
List radnych z Klin do mieszkańców
Petycja do Prezydenta Miasta Krakowa przeciw podziałowi Klin
Odpowiedź Sekretarza Miasta