Plac zabaw Smoczy Skwer na Klinach – obiecałem i zrobiłem!

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2016 r.

Kolorowy, duży i pięknie położony – nowy plac zabaw Smoczy Skwer w Parku Maćka i Doroty służy już mieszkańcom Klin. Pachnące nowością zabawki dla dzieci oraz urządzenia siłowe dla młodzieży i dorosłych, znacząco wzbogaciły infrastrukturę rekreacyjną naszego osiedla. Serdecznie zapraszam wszystkich Państwa do spędzania wolnego czasu na Smoczym Skwerze, pośród parkowej zieleni.

Jesienią 2014 r. przed wyborami samorządowymi do Rady Dzielnicy X, obiecałem Państwu zbudowanie Smoczego Skweru na Klinach. Słowa dotrzymałem, obietnicę wypełniłem – zapraszam do zabawy!

Przebieg tej inwestycji był następujący: najpierw zabiegałem u władz Krakowa o jak najszybszą budowę tego placu zabaw w naszej Dzielnicy X. Następnie wskazałem Kliny jako miejsce budowy Smoczego Skweru (oprócz Klin do Dzielnicy X należy jeszcze 8 innych osiedli). Później, wspólnie z pozostałymi radnymi z Klin, uzgodniliśmy szczegółową lokalizację. Wybór był oczywisty: Park Maćka i Doroty.
Budowa Smoczych Skwerów to program ogólnokrakowski. Ich utworzenie finansowane jest z budżetu miasta. W każdej dzielnicy Krakowa (jest ich 18) ma powstać jeden Smoczy Skwer. Rady dzielnic wskazują na swoim terenie miejsce budowy takiego placu zabaw. Usytuowanie Smoczego Skweru na Klinach w Parku Maćka i Doroty to optymalna decyzja. Dzięki takiej lokalizacji plac zabaw powstał w centrum naszego osiedla i jest uzupełnieniem dotychczasowych, skromnych ogródków jordanowskich. W wyniku przetargu, cena wykonania dokumentacji projektowej i prac budowlanych wyniosła 570 000 zł.

Przetarg ogłoszony był w formule „zaprojektuj i zbuduj” – oznacza to, iż zwycięzca przetargu wykonał zarówno dokumentację projektową jak i prace budowlane. To dobre rozwiązanie, gdyż uprościło formalności i przyspieszyło realizację inwestycji. Przetarg wygrała firma Sambud. W październiku 2015 r. wykonała projekt Smoczego Skweru, który Rada Dzielnicy X zaopiniowała pozytywnie. Prace budowlane zostały wykonane jesienią zeszłego roku i na początku zimy.

Na Klinach powstaje również drugi plac zabaw – przy ul. Korpala (przy lasku). Sfinansowanie jego budowy zostało zapewnione, na mój wniosek, z budżetu Rady Dzielnicy X, zaś projekt uwzględnia wszystkie moje pomysły. O tej inwestycji napisałem w tekście „Plac zabaw na Klinach przy lasku – trwa montaż zabawek” (jest dostępny w dziale aktualności). Serdecznie zapraszam Państwa do ponownych odwiedzin mojej strony internetowej – informuję tu o osiedlowych sprawach.

Maciej Nazimek na Facebooku
Karta Krakowska złóż wniosek i uzyskaj zniżki
Szkoła Podstawowa Nr 14 w Krakowie
Szkoła Podstawowa Nr 97 w Krakowie im. Joachima Lelewela
Przedszkole nr 41
Klub Kultury Kliny
Rzymsko Katolicka Parafia pw. Św. Rafała Kalinowskiego Kliny Zacisze
Drużyna Chrystusa
Kliny obronione! Dziękujemy za wsparcie
List radnych z Klin do mieszkańców
Petycja do Prezydenta Miasta Krakowa przeciw podziałowi Klin
Odpowiedź Sekretarza Miasta