Skwerek obok fortu uratowany!

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2018 r.

Malutki teren zielony pomiędzy domami przy ul. Warownej (tuż obok lasku wokół fortu) przez kilkadziesiąt lat cieszył oczy okolicznych mieszkańców zadbaną roślinnością. Troszczyli się o niego sąsiedzi – kosili trawę i pielęgnowali drzewa.

Jednak ten skrawek zieleni miał być teraz zabudowany. Wbrew mieszkańcom, a także wbrew logice. Na szczęście inwestycja nie dojdzie do skutku. Wspólnie z mieszkańcami, podjęliśmy stosowne działania i na naszą prośbę, Prezydent Krakowa odstąpił od sprzedaży tych gruntów! Teren pozostanie miejskim zieleńcem!

Jak to zrobiliśmy?

Patrząc na wąski pas zieleni pomiędzy domami stojącymi (w tzw. szeregówce) przy ul. Warownej, ciężko uwierzyć, że miałby tu powstać blok mieszkalny – bo jak do niego dojechać? Jak dojechać do obecnych domów? No i gdzie parkować swe auta mieliby mieszkańcy nowego bloku? Ponadto utrata widoku na skrawek zieleni, a w zamian wpatrywanie się w okna sąsiada, to wręcz absurdalna zmiana szykowana dla dotychczasowych mieszkańców ul. Warownej.

Zaalarmowani przez sąsiadów planowanej inwestycji, podjęliśmy szereg działań mających na celu nie dopuszczenie do rozpoczęcia budowy nie mającej nic wspólnego ze zdrowym rozsądkiem. Uzgodniliśmy plan wspólnych działań i podjęliśmy uchwałę skierowaną do Prezydenta Krakowa, wnioskującą o wstrzymanie sprzedaży miejskiej działki. Pomogliśmy mieszkańcom w napisaniu ich pism. Podjęliśmy też drugą uchwałę w tej sprawie – zawnioskowaliśmy o uchwalenie przez Radę Miasta Krakowa dla tego obszaru Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego, który na trwałe zabezpieczyłby ten teren przed zabudową. Taki sam wniosek złożyliśmy do tworzonego nowego Studium Uwarunkowań Krakowa.

Rada Dzielnicy X nie jest przeciwnikiem rozwoju naszego osiedla ale ma to być rzeczywisty rozwój, czyli sensowna rozbudowa z poszanowaniem komfortu życia obecnych mieszkańców. Wraz z nowymi inwestycjami mieszkaniowymi powinien następować równoczesny rozwój osiedlowej infrastruktury – drogowej, edukacyjnej, kulturalnej i rekreacyjnej.

Razem możemy więcej!

Maciej Nazimek na Facebooku
Karta Krakowska złóż wniosek i uzyskaj zniżki
Szkoła Podstawowa Nr 14 w Krakowie
Szkoła Podstawowa Nr 97 w Krakowie im. Joachima Lelewela
Przedszkole nr 41
Klub Kultury Kliny
Rzymsko Katolicka Parafia pw. Św. Rafała Kalinowskiego Kliny Zacisze
Drużyna Chrystusa
Kliny obronione! Dziękujemy za wsparcie
List radnych z Klin do mieszkańców
Petycja do Prezydenta Miasta Krakowa przeciw podziałowi Klin
Odpowiedź Sekretarza Miasta