Rowery na Kliny! – zawnioskowaliśmy do Prezydenta Krakowa

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2017 r.

Rada Dzielnicy X podjęła uchwałę dot. infrastruktury rowerowej na Klinach. Zawnioskowaliśmy do Prezydenta Krakowa o poszerzenie obszaru funkcjonowania miejskiej sieci rowerowej Wavelo na całe Kliny (oraz na pozostałą część Dzielnicy X) i o utworzenie na naszym osiedlu stacji wypożyczania rowerów.

Jestem współtwórcą w/w uchwały – uważam, że należy powiększać ofertę komunikacyjną i zarazem rekreacyjną dla mieszkańców naszego osiedla.

Sieć miejskiej wypożyczalni rowerów Wavelo obejmuje swym zasięgiem tylko część Klin. Granice strefy kończą się w połowie ulic Komuny Paryskiej, Bartla i Fortecznej. Zbyt mały zasięg i brak stacji wypożyczania rowerów uniemożliwia korzystanie z miejskich jednośladów na Klinach – za przekroczenie granic rowerowej sieci, użytkownik obciążany jest opłatą w wysokości 100 zł.

Wavelo posiada w Krakowie 1500 rowerów i ponad 150 stacji wypożyczania. Niestety, cała ta infrastruktura zlokalizowana jest poza naszym osiedlem.

Decyzja o rozszerzeniu rowerowej strefy i budowie nowej stacji może być podjęta na drodze ustaleń władz miasta z warszawską firmą BikeU (operatorem systemu Wavelo). Dlatego, oprócz uchwały wnioskującej do Prezydenta Krakowa o podjęcie stosownych działań w tej sprawie, o pomoc zwróciliśmy się także do Pana Bogusława Kośmidera przewodniczącego Rady Miasta Krakowa.

Na Klinach mieszka kilkanaście tysięcy ludzi. Tak duże osiedle powinno mieć pełny dostęp do rowerowej bazy. Wielu z nas lubi i chce jeździć na rowerach. Część na weekendowe rodzinne wycieczki, a część do pracy, na studia i do sklepu. Poruszanie się po Krakowie na rowerze jest coraz popularniejsze, więc szkoda, że mieszkańcy naszego osiedla mają utrudniony dostęp do sieci Wavelo.

Postaramy się to zmienić.

Serdecznie zapraszam Państwa do ponownych odwiedzin mojej strony internetowej – będę tu na bieżąco informować o rozwoju sprawy.

Maciej Nazimek na Facebooku
Karta Krakowska złóż wniosek i uzyskaj zniżki
Szkoła Podstawowa Nr 14 w Krakowie
Szkoła Podstawowa Nr 97 w Krakowie im. Joachima Lelewela
Przedszkole nr 41
Klub Kultury Kliny
Rzymsko Katolicka Parafia pw. Św. Rafała Kalinowskiego Kliny Zacisze
Drużyna Chrystusa
Kliny obronione! Dziękujemy za wsparcie
List radnych z Klin do mieszkańców
Petycja do Prezydenta Miasta Krakowa przeciw podziałowi Klin
Odpowiedź Sekretarza Miasta