Remont ul. Judyma – obiecałem i zrobiłem!

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2018 r.

Zakończony został remont ul. Judyma. Wymieniona została nawierzchnia jezdni na odcinku od tzw. centrum handlowego Klinów do Szkoły Podstawowej nr 97.

Remont wykonano na zlecenie Rady Dzielnicy X i sfinansowany został w całości z dzielnicowego budżetu. Koszt prac wyniósł 250 000,00 zł.

Jest to kolejna inwestycja w poprawę infrastruktury drogowej na naszym osiedlu – w poprzednich latach wyremontowaliśmy ulice Borkowską i Forteczną, wybudowana została nowa droga do os. Mieczykowa i poszerzona ul. Bartla.

W przyszłej kadencji samorządowej zamierzam doprowadzić do wyremontowania pozostałej części ul. Judyma – oczywiście jeśli zostanę ponownie wybrany radnym.

Co z innymi drogami na Klinach?

Przede wszystkim zabiegamy o poszerzenie ul. Fortecznej na odcinku od ul. Zagaje do ul. Zakopiańskiej oraz o przebudowę ul. Borkowskiej (głównie zbudowanie 2 rond – na skrzyżowaniu z ul. Zawiłą oraz z ulicami Forteczną i Krygowskiego, a także ścieżki rowerowej). Oczywiście finalizacja tych planów nastąpi w następnych latach – obecnie wykonywane są prace projektowe. O obu tych inwestycjach napisałem w tekstach „Chcemy poszerzyć ul. Forteczną” i „Przebudowa ul. Borkowskiej – założenia do projektu”.

W zawieszeniu jest sprawa budowy tzw. ul. Bartla Nowej, m.in. z uwagi na protesty części mieszkańców ul. Borkowskiej. Chcemy by, ul. Bpa Albina Małysiaka połączyła nowe osiedla bloków z ul. Komuny Paryskiej, aby nie zwiększać ruchu samochodowego na ul. Bartla i ul. Borkowskiej. Dla mieszkańców Klin bardzo korzystna będzie miejska inwestycja planowana na terenie dzielnic IX i VIII – budowa ul. 8. Pułku Ułanów, która poszerzy możliwość dojazdu w kierunku centrum Krakowa.

Maciej Nazimek na Facebooku
Karta Krakowska złóż wniosek i uzyskaj zniżki
Szkoła Podstawowa Nr 14 w Krakowie
Szkoła Podstawowa Nr 97 w Krakowie im. Joachima Lelewela
Przedszkole nr 41
Klub Kultury Kliny
Rzymsko Katolicka Parafia pw. Św. Rafała Kalinowskiego Kliny Zacisze
Drużyna Chrystusa
Kliny obronione! Dziękujemy za wsparcie
List radnych z Klin do mieszkańców
Petycja do Prezydenta Miasta Krakowa przeciw podziałowi Klin
Odpowiedź Sekretarza Miasta