Rekord na Klinach!

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2019 r.

Aż 535 kg żywności podarowali mieszkańcy Klin w ramach zbiórki przeprowadzonej przez Zespół Caritas-u Parafii pw. św. Rafała Kalinowskiego. Ponad pół tony darów, zebranych w sklepach Avita i Reneta, to rekordowy wynik w kilkuletniej historii tej akcji na naszym osiedlu.

Po niedzielnych mszach św., przeprowadzona została też kwesta na leczenie kilkunastoletniej Julki – na ten cel do puszek trafiło ponad 6 000 zł.

Nadal możemy wesprzeć Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom poprzez zakup Świecy Caritasu. Trwa również Świąteczna Zbiórka w Szkole Podstawowej nr 97 organizowana przez Radę Rodziców i Szkolny Klub Wolontariatu.

Form pomocy jest mnóstwo, każdy może coś ofiarować. Ja pomagam, pomóż też Ty!

Jak pomóc? Potrzebujesz pomocy? Do kogo się zwrócić?

W piątek i sobotę (6-7 grudnia), Zespół Caritas naszej Parafii pw. św. Rafała Kalinowskiego przeprowadził akcję charytatywną w ramach Ogólnopolskiej Zbiórki Żywności. Parafialni wolontariusze (m.in. młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania) przez 2 dni zbierała artykuły spożywcze o długoterminowej ważności, np. mąkę, makaron, słodycze, konserwy, olej, cukier, herbatę, kakao, kawę. Akcja odbyła się w 2 osiedlowych sklepach: Avicie oraz w Renecie.

Podobnie jak w minionych latach, również tym razem, mieszkańcy naszego osiedla, wykazali się hojnością i solidarnością z osobami potrzebującymi – łącznie podarowaliśmy ponad pół tony żywności. To najlepszy wynik w historii tej akcji na Klinach! Zebrane artykuły zostaną przekazane osobom mieszkającym w naszej parafii, które znajdują się ciężkiej sytuacji materialnej. Żywność będzie wydawana w środę 11 grudnia od godz. 17:00 w siedzibie parafialnego zespołu Caritas.

Po niedzielnych mszach świętych (8 grudnia br.), wolontariusze przeprowadzili w kościele naszej parafii kwestę na leczenie 14-letniej Julki, mieszkanki Klinów. Dziewczynka choruje na zespół Goldenhara. Była 30-krotnie operowana. Konieczne jest dalsze leczenie.

W naszej parafii możemy też nabyć Świecę Caritasu w ramach ogólnopolskiego Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. To już 26 edycja tej akcji. W tym roku rozprowadzonych będzie 2 mln świec. Zebrane pieniądze będą przeznaczone na pomoc dla ubogich dzieci w Polsce i za granicą: sfinansowanie posiłków, wyjazdów wakacyjnych, stypendiów oraz leczenia i rehabilitacji.

W Szkole Podstawowej nr 97 (przy ul. Dr. Judyma), od 6 do 13 grudnia, Rada Rodziców i Szkolny Klub Wolontariatu trwa Bożonarodzeniowa Zbiórka żywności, chemii gospodarczej, środków czystości i ubrań (dla dzieci, młodzieży i dorosłych). Pomoc trafi do ubogich osób ze środowiska szkolnego oraz do wychowanków w Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Cudzynowicach. Dary można przekazywać do nauczycieli (wychowawców klas) oraz do szkolnego pedagoga.

Osoby potrzebujące pomocy, a także mieszkańcy chętni do włączenia się w osiedlową działalność charytatywną mogą się zwrócić do Zespołu Caritas naszej Parafii, którego stałe dyżury odbywają się w każdą środę w godz.: 17:00 – 18:00 w przyziemiu kościoła przy ul. Bpa Albina Małysiaka 1. Z parafialnym Caritas można skontaktować się także telefonicznie (nr 662 276 510 oraz nr 883 351 547).

Oczywiście, jak co roku, przyłączyłem się do akcji charytatywnych organizowanych na naszym osiedlu i gorąco namawiam Państwa do wsparcia tych jakże potrzebnych inicjatyw. Bądźmy ofiarni i wspomóżmy tych, którzy potrzebują naszej solidarności. Warto pomagać!

Maciej Nazimek na Facebooku
Karta Krakowska złóż wniosek i uzyskaj zniżki
Szkoła Podstawowa Nr 14 w Krakowie
Szkoła Podstawowa Nr 97 w Krakowie im. Joachima Lelewela
Przedszkole nr 41
Klub Kultury Kliny
Rzymsko Katolicka Parafia pw. Św. Rafała Kalinowskiego Kliny Zacisze
Drużyna Chrystusa
Kliny obronione! Dziękujemy za wsparcie
List radnych z Klin do mieszkańców
Petycja do Prezydenta Miasta Krakowa przeciw podziałowi Klin
Odpowiedź Sekretarza Miasta