Powitanie Marii Springwald – medalistki olimpijskiej z Klin!

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2016 r.

Najpierw były gratulacje, kwiaty, upominki i życzenia kolejnych sukcesów, następnie autografy i zdjęcia, a na zakończenie tort jako słodki poczęstunek dla Pani Marii i dla nas wszystkich, świętujących wielki sukces naszej wspaniałej wioślarki.

Zaszczytem było dla mnie pogratulować Pani Marii – w imieniu własnym jak i mieszkańców naszego osiedla, miałem przyjemność wręczyć naszej bohaterce okolicznościowy list gratulacyjny oraz biało-czerwony bukiet róż.

Serdecznie dziękuję Pani Marii za miłe słowa skierowane do nas: kibiców i sąsiadów zarazem, Panu Adamowi Rymontowi kierownikowi Klubu Kultury Kliny i Księdzu Proboszczowi Janowi Jarco za pomoc organizacyjną, a także wszystkim Państwu za to, że było nas tak wielu, za wspólnie przeżytą radość.

Pani Mario – złota na Igrzyskach w Tokio 2020 i wszelakiej pomyślności życzę!

Jak wyglądało powitanie? Zapraszam do oglądnięcia fotorelacji.

Powitanie miało charakter oczywiście nieco uroczysty acz przede wszystkim miły, serdeczny i sąsiedzki. Przybyło wielu mieszkańców naszego osiedla, a także liczni przedstawiciele mediów: telewizji, stacji radiowych, gazet oraz internetowych portali informacyjnych. Miejmy nadzieję, że już za 4 lata będziemy cieszyć się z Panią Marią z kolejnego olimpijskiego sukcesu.

Maria Springwald, nasza sąsiadka – mieszkanka os. Kliny Zacisze, na Igrzyskach w Rio de Janeiro zdobyła brązowy medal. Jej wioślarska osada zajęła trzecie miejsce w konkurencji czwórek podwójnych kobiet. To największy sukces sportowy w historii Klin. Sylwetkę Pani Marii przedstawiłem we wcześniejszym moim tekście pt. Maria Springwald z Klin zdobyła brązowy medal na Igrzyskach Olimpijskich w Rio! – znajduje się w dziale Aktualności.

Jeśli chcesz zobaczyć film z olimpijskiej dekoracji medalowej osady wioślarskiej z Marią Springwald w składzie, kliknij tutaj. Jeśli chcesz zobaczyć relację z powitania Marii Springwald w mediach informacyjnych, to kliknij w poniższe linki:

· sport.lovekrakow.pl
· krakow.gosc.pl
· gazetakrakowska.pl
· radioem.pl

Maciej Nazimek na Facebooku
Karta Krakowska złóż wniosek i uzyskaj zniżki
Szkoła Podstawowa Nr 14 w Krakowie
Szkoła Podstawowa Nr 97 w Krakowie im. Joachima Lelewela
Przedszkole nr 41
Klub Kultury Kliny
Rzymsko Katolicka Parafia pw. Św. Rafała Kalinowskiego Kliny Zacisze
Drużyna Chrystusa
Kliny obronione! Dziękujemy za wsparcie
List radnych z Klin do mieszkańców
Petycja do Prezydenta Miasta Krakowa przeciw podziałowi Klin
Odpowiedź Sekretarza Miasta