Przejście dla pieszych na skrzyżowaniu przy forcie – obiecałem i zrobiłem!

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2016 r.

Przejście dla pieszych przy skrzyżowaniu ulic Krygowskiego, Borkowskiej i Fortecznej (przy forcie) jest już gotowe. Latem 2015 roku doprowadziłem do utworzenia w tym miejscu przejścia dla pieszych – namalowano pasy i ustawiono znaki drogowe, a teraz zbudowany został chodnik łączący przejście dla pieszych z ul. Forteczną. Zamiast chodzić skrajem jezdni lub ziemnym poboczem, częstokroć brnąc w błocie, możemy bezpiecznie i spokojnie pokonywać ten newralgiczny odcinek drogi.

Jesienią 2014 r. przed wyborami samorządowymi do Rady Dzielnicy X, obiecałem Państwu utworzenie przejścia dla pieszych przy forcie na Klinach. Słowa dotrzymałem, obietnicę wypełniłem – jest bezpieczniej i bardziej komfortowo!

Skrzyżowanie ulic Krygowskiego, Borkowskiej i Fortecznej to miejsce znajdujące się na trasie, którą codziennie podąża wielu z nas. Chodzimy tamtędy m.in. do szkoły, na Orlika i do Parku Maćka i Doroty. Wraz z rozwojem osiedla i wzrostem ruchu samochodowego, przejście przez to skrzyżowanie było coraz trudniejsze i coraz bardziej niebezpieczne. Widok pieszych (często dzieci) usiłujących z duszą na ramieniu, przejść w tym miejscu na drugą stronę jezdni, towarzyszył nam każdego dnia, a przecież zarówno nasze dzieci, jak i my wszyscy dorośli, powinniśmy czuć się bezpiecznie, przemieszczając się pieszo po Klinach.

Utworzenie w tym miejscu przejścia dla pieszych stało się koniecznym warunkiem, by poprawić bezpieczeństwo. Dlatego, jesienią 2014 roku, przed wyborami samorządowymi do Rady Dzielnicy X, obiecałem Państwu rozwiązać ten problem. Latem 2015 roku, ustaliłem z Zarządem Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie szybkie utworzenie przejścia dla pieszych. Zostało to zrealizowane – namalowano pasy na jezdni i ustawiono znaki drogowe. Następnie przekonałem pozostałych radnych dzielnicy X, by przeznaczyć środki finansowe w budżecie naszej Rady na rok 2016 na zbudowanie chodnika łączącego przejście dla pieszych na ul. Krygowskiego z chodnikiem na ul. Fortecznej (oczywiście z przerwą na drogę wjazdową na teren fortu). Jest to drobna inwestycja pod względem finansowym, ale bardzo ważna pod względem bezpieczeństwa i komfortu życia na naszym osiedlu.

Maciej Nazimek na Facebooku
Karta Krakowska złóż wniosek i uzyskaj zniżki
Szkoła Podstawowa Nr 14 w Krakowie
Szkoła Podstawowa Nr 97 w Krakowie im. Joachima Lelewela
Przedszkole nr 41
Klub Kultury Kliny
Rzymsko Katolicka Parafia pw. Św. Rafała Kalinowskiego Kliny Zacisze
Drużyna Chrystusa
Kliny obronione! Dziękujemy za wsparcie
List radnych z Klin do mieszkańców
Petycja do Prezydenta Miasta Krakowa przeciw podziałowi Klin
Odpowiedź Sekretarza Miasta