Pomóżmy!

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2020 r.

Adwent – czas duchowego przygotowania do Bożego Narodzenia. Jest to też wyjątkowy czas, by pomóc osobom najbardziej potrzebującym. Również na Klinach możemy się włączyć w działalność charytatywną.

Zbiórka żywności dla mieszkańców naszego osiedla znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej oraz Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom (czyli Świeca Caritasu) na wsparcie ubogich dzieci to akcje doskonale nam znane. Jak co roku, na Klinach prowadzi je nasza Parafia pw. św. Rafała Kalinowskiego.

Ja pomagam, pomóż też Ty!

Jak pomóc? Potrzebujesz pomocy? Do kogo się zwrócić?

W tym roku, w związku z epidemią COVID-19, akcja charytatywna w ramach Ogólnopolskiej Zbiórki Żywności przebiega w innej formie niż w latach ubiegłych. Parafialny Zespół Caritas nie przeprowadzi corocznej zbiórki żywności w osiedlowych sklepach lecz każdy z nas może dostarczyć dary bezpośrednio do kościoła. Kosz na produkty żywnościowe jest wystawiony przy wejściu głównym w przedsionku. Przynośmy artykuły spożywcze o długoterminowej ważności, np. mąkę, makaron, słodycze, konserwy, olej, cukier, herbatę, kakao, kawę. Akcja potrwa do 17 grudnia.

Podczas ubiegłorocznej edycji tej akcji, mieszkańcy naszego osiedla, jak zawsze, wykazali się hojnością i solidarnością z osobami potrzebującymi – łącznie podarowali ponad pół tony żywności! Zebrane artykuły zostaną przekazane osobom mieszkających w naszej parafii, które znajdują się ciężkiej sytuacji materialnej.

W naszym kościele po mszach św., możemy też nabyć Świecę Caritasu w ramach ogólnopolskiego Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. To już 27. edycja tej akcji. W tym roku rozprowadzonych będzie 2 mln świec. Zebrane pieniądze będą przeznaczone na pomoc dla ubogich dzieci w Polsce i za granicą: sfinansowanie posiłków, wyjazdów wakacyjnych, stypendiów oraz leczenia i rehabilitacji. Świece Caritasu rozprowadza też druga Parafia na Klinach – pw. św. Jadwigi (na tzw. starych Klinach).

Osoby potrzebujące pomocy, a także mieszkańcy chętni do włączenia się w osiedlową działalność charytatywną mogą zwrócić się do Zespołu Caritas naszej Parafii, którego stałe dyżury odbywają się w każdą środę w godz.: 17:00 – 18:00 w przyziemiu kościoła przy ul. Bpa Albina Małysiaka 1. Z parafialnym Caritas można skontaktować się także telefonicznie (nr 662-276-510 oraz nr 883-351-547).

Ksiądz Jan Jarco Proboszcz naszej Parafii pw. św. Rafała Kalinowskiego podkreśla duchowy wymiar Adwentu i serdecznie zaprasza nas do udziału w Roratach – porannych mszach św. odprawianych od poniedziałku do soboty o godz. 6:15. Ostatnia msza św. roratnia zostanie odprawiona w Wigilię Bożego Narodzenia (o godz. 8:00). „Tegoroczne Roraty poświęcone są poznaniu znaczenia mszy świętej.” – tłumaczy ksiądz Jarco.

Metropolita Krakowski Arcybiskup Marek Jędraszewski wystosował do wiernych List pasterski na Adwent 2020.

Oczywiście, jak co roku, przyłączyłem się do akcji charytatywnych organizowanych na naszym osiedlu i gorąco namawiam Państwa do wsparcia tych jakże potrzebnych inicjatyw. Bądźmy ofiarni i wspomóżmy tych, którzy potrzebują naszej solidarności. Warto pomagać!

PS.

Rada Dzielnicy X przeznaczyła ze swojego budżetu środki finansowe na zakup paczek bożonarodzeniowych dla 60 ubogich osób niepełnosprawnych, w podeszłym wieku, mieszkających w naszej dzielnicy. Listę osób potrzebujących sporządził Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie.

Maciej Nazimek na Facebooku
Karta Krakowska złóż wniosek i uzyskaj zniżki
Szkoła Podstawowa Nr 14 w Krakowie
Szkoła Podstawowa Nr 97 w Krakowie im. Joachima Lelewela
Przedszkole nr 41
Klub Kultury Kliny
Rzymsko Katolicka Parafia pw. Św. Rafała Kalinowskiego Kliny Zacisze
Drużyna Chrystusa
Kliny obronione! Dziękujemy za wsparcie
List radnych z Klin do mieszkańców
Petycja do Prezydenta Miasta Krakowa przeciw podziałowi Klin
Odpowiedź Sekretarza Miasta