Piłkarski Mundial w Rosji – czy warto?

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2018 r.

Czas wakacyjnego urlopu to chwila wytchnienia, więc uprzejmie zapraszam Państwa do oglądnięcia prywatnej fotogalerii Mundial Rosja 2018.

Hotele i loty do Rosji podrożały, wydłużyły się kolejki do zwiedzania turystycznych atrakcji, a Polacy zagrali bardzo słabo. Czy zatem warto było polecieć na Mundial i spędzić w Moskwie kilka dni?

Tak – oczywiście, że warto!

Czemu?

Wizyta na Mistrzostwach Świata to dla kibica zawsze wspaniałe przeżycie. Nawet przegrana ukochanej reprezentacji nie przekreśla radości z udziału w wielkim wydarzeniu, ogólnoświatowym święcie futbolu. Oto 5 powodów, dla których nie żałuję pobytu w Rosji i dla których wszystkim kibicom gorąco polecam wyjazdy na kolejne sportowe imprezy:

  1. Atmosfera piłkarskiego święta – radość z uczestniczenia we wspaniałym wydarzeniu to argument koronny! Tysiące ludzi emanujących pozytywną energią, niezależnie od wyników ich reprezentacji, to zawsze budujące odczucie.
  2. Oglądnięcie na żywo biało-czerwonych – przegrali, zagrali bardzo słabo, ale to zawsze jest moja reprezentacja, zawsze się z nią identyfikuję i zawsze wspieram. Wspólne odśpiewanie hymnu, widok trybun zapełnionych kibicami w biało-czerwonych barwach mimo kilku tysięcy kilometrów od Polski i poczucie solidarności, to sedno kibicowania.
  3. Poznawanie świata – przy okazji mundialu (i wszelkich innych kibicowskich wyjazdów) można poznać lokalną kulturę i zwyczaje, zwiedzić olśniewające zabytki i ciekawe muzea, a przede wszystkim wyrobić sobie własne zdanie na temat odwiedzanego miasta, kraju i jego mieszkańców. Podróże kształcą!
  4. Moskwa zachwyciła mnie swą serdecznością i wspaniałą organizacją. Opinie zasłyszane w Polsce, iż stolica Rosji jest miastem zacofanym, okazały się całkowicie nieprawdziwe. Świetnie funkcjonująca komunikacja miejska (zachwycające metro!), świetna organizacja wokół i przy stadionach, szeroka oferta dla turystów oraz bardzo serdeczni i chętni do pomocy Moskwianie, to powody dla których, pobyt w tym ogromnym mieście był równie przyjemny, jak w każdej innej europejskiej metropolii.
  5. Nadzieja – pomaga przeżyć porażki i marzyć o przyszłych sukcesach. Kto kibic, ten już dziś myśli o Euro 2020, o Igrzyskach Olimpijskich w Tokio i o kolejnych zakątkach świata, które warto poznać!

Jak spędziliśmy czas w Moskwie? Uprzejmie zapraszam Państwa do prywatnej fotogalerii Mundial Rosja 2018.

Maciej Nazimek na Facebooku
Karta Krakowska złóż wniosek i uzyskaj zniżki
Szkoła Podstawowa Nr 14 w Krakowie
Szkoła Podstawowa Nr 97 w Krakowie im. Joachima Lelewela
Przedszkole nr 41
Klub Kultury Kliny
Rzymsko Katolicka Parafia pw. Św. Rafała Kalinowskiego Kliny Zacisze
Drużyna Chrystusa
Kliny obronione! Dziękujemy za wsparcie
List radnych z Klin do mieszkańców
Petycja do Prezydenta Miasta Krakowa przeciw podziałowi Klin
Odpowiedź Sekretarza Miasta