Piknik Rodzinny przy Forcie Łapianka – nowy termin. Zapraszamy!

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2019 r.

Na najbliższą niedzielę, 16 czerwca br., został wyznaczony nowy termin fortecznego festynu. Początkowo miał się odbyć w maju br., ale z powodu namoknięcia terenu po obfitych deszczach, został odwołany.

Zwiedzanie wyremontowanych wnętrz XIX-wiecznej fortyfikacji, liczne atrakcje dla dzieci oraz poczęstunek kiełbasą z ogniska i harcerską grochówką – to tylko część powodów, by w niedzielne popołudnie udać się na teren Fortu Łapianka (ul. Forteczna 28, we wschodniej części Klin).

Piknik odbędzie się 16 czerwca br. w godzinach 11:00 – 16:00. Wszystkie atrakcje będą bezpłatne. Dla zwiedzających udostępnione będą wnętrza Fortu Łapianka oraz jego otoczenie. Najmłodsi uczestnicy festynu będą mogli pojeździć konno pod okiem instruktorów oraz wziąć udział w warsztatach plastycznych i malowaniu twarzy. Podczas pikniku prowadzone będą również spacery dendrologiczne przybliżające gościom zieleń forteczną, a także eksponowana będzie wystawa „Duchem silni, czynami wielcy. Skauting polski 1910-1921” przygotowana przez Muzeum Krakowa. Kolejną atrakcją będzie oglądanie zabytkowego autobusu Ikarus 620.

Bezpłatny serwis gastronomiczny zapewnią harcerze – wszyscy chętni zasmakują pieczonej na ognisku kiełbasy oraz grochówki z kotła.

Na Piknik zapraszamy pieszo lub na rowerze, gdyż z uwagi na brak miejsca, przy forcie nie będzie możliwości parkowania aut.

Jest to druga edycja Pikniku Rodzinnego przy Forcie Łapianka. Organizatorami wydarzenia są miejskie instytucje i harcerze.

Zapraszamy!

PS. Serdecznie dziękuję Państwu za udział w VI Pikniku Kliny dla Rodziny (odbył się 8 czerwca br.), który tak samo jak poprzednie edycje, został zorganizowany przez Radę Dzielnicy X wspólnie z Klubem Kultury Kliny i Parafią Rzymskokatolicką pw. św. Rafała Kalinowskiego.

Maciej Nazimek na Facebooku
Karta Krakowska złóż wniosek i uzyskaj zniżki
Szkoła Podstawowa Nr 14 w Krakowie
Szkoła Podstawowa Nr 97 w Krakowie im. Joachima Lelewela
Przedszkole nr 41
Klub Kultury Kliny
Rzymsko Katolicka Parafia pw. Św. Rafała Kalinowskiego Kliny Zacisze
Drużyna Chrystusa
Kliny obronione! Dziękujemy za wsparcie
List radnych z Klin do mieszkańców
Petycja do Prezydenta Miasta Krakowa przeciw podziałowi Klin
Odpowiedź Sekretarza Miasta