Otwórz swoje serce!

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2020 r.

Drodzy Przyjaciele, Sąsiedzi, Znajomi, wszyscy Mieszkańcy Klin – z okazji Świąt Wielkiej Nocy, życzę Państwu wielu wspaniałych chwil przeżytych w duchu nadziei płynącej ze zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Teraz, w czasie panującej zarazy, nadzieja jest nam wszystkim szczególnie potrzebna. Bądźmy rozsądni, odważni gdy trzeba i zawsze solidarni. Zdrowia i podjęcia zmian w naszym życiu na lepsze!

Wielkanoc to idealny moment, by zatrzymać się na chwilę i zastanowić nad sensem życia. Warto przemyśleć słowa Papieża Franciszka wypowiedziane w homilii w Niedzielę Palmową: „Dzisiaj w dramacie pandemii, w obliczu tak wielu pewników, które się rozpadają, Jezus mówi do każdego z nas: Odwagi! Otwórz swoje serce na moją miłość – poczujesz pocieszenie Boga, który Cię podtrzymuje.”

Właściwe przygotowanie do Wielkiej Nocy to także jałmużna – jak możemy pomóc potrzebującym?

Kiedy i jak możemy uczestniczyć w liturgii Wielkiego Tygodnia w naszej parafii?

Każdy z nas może włączyć się w dzieło pomocy dla ubogich mieszkańców naszego osiedla. W tym roku, z uwagi na ograniczenia wynikające z epidemii koronawirusa, na Klinach nie odbędzie się wielkanocna zbiórka żywności. Jednak możemy pomóc w inny sposób – wpłacając pieniądze na konto naszej Parafii pw. św. Rafała Kalinowskiego, a w tytule przelewu koniecznie należy dopisać słowa „Darowizna dla Caritas„. Za zebrane pieniądze, kupione zostaną artykuły spożywcze, które trafią do osób potrzebujących. Oto numer ww. rachunku bankowego: 44 1240 1444 1111 0000 0937 2308 (PKO S.A. II O/Kraków).

Tegoroczne Triduum Paschalne przeżywamy w domach – tylko nieliczni mogą modlić się w kościołach. Liturgia paschalna odprawiana w naszym kościele parafialnym będzie transmitowana w internecie na www.kalinowski.malopolska.pl/transmisja-nabozenstw/

Oto program nabożeństw:

WIELKI CZWARTEK – 9 kwietnia 2020 r.

godz. 18:30 Msza święta Wieczerzy Pańskiej i przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy

WIELKI PIĄTEK – 10 kwietnia

8:00 Rozpoczęcie Adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy, dyżur w kościele i w konfesjonale
15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia
18:30 Liturgia Męki Pańskiej i Adoracja Krzyża

Nie odbędzie się nocne czuwanie przy Grobie Pańskim.

WIELKA SOBOTA – 11 kwietnia

8:00 Rozpoczęcie adoracji  – “Ciemna Jutrznia i Godzina Czytań”
20:00 Liturgia Wigilii Paschalnej

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 12 kwietnia

Msze święte 8:00, 10:00, 12:00, 18:30

Z sakramentu Pokuty możemy skorzystać w naszym kościele codziennie w godzinach od 7:30 do 10:00 oraz od 17:00 do 19:30.

Bądźmy z Bogiem, bądźmy razem, mimo pozostawania w swoich domach.

P.S.

Na Wielkanoc, bardzo ucieszyła mnie radosna i optymistyczna wiadomość z Australii. Tamtejszy Sąd Najwyższy jednogłośnie uniewinnił od wszystkich zarzutów kardynała Georga Pella, skazanego przez sądy niższych instancji na 6 lat więzienia. Oskarżenia okazały się fałszywe.

Zapewne jak wszyscy Państwo, uważam, że pedofilię należy konsekwentnie zwalczać – we wszystkich grupach społecznych i zawodowych, bez żadnych wyjątków. Tym bardziej cieszę się, że w czasach skandali pedofilskich, przedstawiciel Kościoła okazał się być niewinny. Cieszę się, bo prawda pokonała kłamstwo – niechaj dobro zawsze zwycięża zło!

Więcej o tej sprawie można przeczytać na https://www.gosc.pl/doc/6247475.Sad-Najwyzszy-Australii-uniewinnil-kardynala-Pella

Maciej Nazimek na Facebooku
Karta Krakowska złóż wniosek i uzyskaj zniżki
Szkoła Podstawowa Nr 14 w Krakowie
Szkoła Podstawowa Nr 97 w Krakowie im. Joachima Lelewela
Przedszkole nr 41
Klub Kultury Kliny
Rzymsko Katolicka Parafia pw. Św. Rafała Kalinowskiego Kliny Zacisze
Drużyna Chrystusa
Kliny obronione! Dziękujemy za wsparcie
List radnych z Klin do mieszkańców
Petycja do Prezydenta Miasta Krakowa przeciw podziałowi Klin
Odpowiedź Sekretarza Miasta