Orlik po remoncie jak nowy!

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2018 r.

Zakończony został remont Orlika przy ul. Fortecznej. Wymieniono nawierzchnię boiska do piłki nożnej, odnowiono budynek z szatniami, prysznicami i toaletami. Wyremontowano także boisko wielofunkcyjne do koszykówki i siatkówki oraz naprawiono piłkochwyty.

Jest to kolejna inwestycja w poszerzenie infrastruktury rekreacyjno-sportowej na Klinach. Wiosną 2018 r., Rada Dzielnicy X zbudowała kort tenisowy (między Orlikiem, a Parkiem Maćka i Doroty), który jest ogólnodostępny i można na nim grać bezpłatnie.

Jak przebiegał remont i jakie plany mamy na następne lata?

W 2019 r. planujemy odnowić drugi budynek przy Orliku oraz rozłożyć lodowisko pod gołym niebem. W latach 2020-21 chcemy zbudować nowe boiska wielofunkcyjne, na których zimą stałoby lodowisko. Jeśli wystarczy miejsca, to postaram się także o bieżnię biegową i tor dla rolkarzy. Zamierzam też wykonać rekultywację boiska trawiastego w Parku Maćka i Doroty.

Na Klinach przybywa mieszkańców i jest ogromne zapotrzebowanie na bazę rekreacyjno-sportową zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych – dlatego budujemy, remontujemy i planujemy.

Montaż sezonowego lodowiska i budowa kolejnych boisk to mój pomysł, który poparliście Państwo w sondzie, a wyniki głosowania są dostępne w tekście Zdecydowanie lodowisko!

Maciej Nazimek na Facebooku
Karta Krakowska złóż wniosek i uzyskaj zniżki
Szkoła Podstawowa Nr 14 w Krakowie
Szkoła Podstawowa Nr 97 w Krakowie im. Joachima Lelewela
Przedszkole nr 41
Klub Kultury Kliny
Rzymsko Katolicka Parafia pw. Św. Rafała Kalinowskiego Kliny Zacisze
Drużyna Chrystusa
Kliny obronione! Dziękujemy za wsparcie
List radnych z Klin do mieszkańców
Petycja do Prezydenta Miasta Krakowa przeciw podziałowi Klin
Odpowiedź Sekretarza Miasta