O mnie – zapraszam do prywatnej fotogalerii.

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2016 r.

Gniezno, Poznań, Ostrów Lednicki, Biskupin i Kruszwica – czyli podróż Piastowskim Szlakiem. W długi majowy weekend, miałem przyjemność uczestniczyć w pielgrzymce do miejsc związanych z początkiem chrześcijaństwa i państwa polskiego. Powodem wyjazdu była 1050. rocznica Chrztu Polski. W dziale „o mnie”, prezentuję zdjęcia z tej rodzinnej podróży.

Warto znać swoje początki, warto szanować dokonania poprzednich pokoleń.

Serdecznie zapraszam Państwa do oglądania!

Oprócz pasji sportowej, bardzo interesuje mnie też historia. 1050 lat temu, w roku 966, Mieszko I przyjął Chrzest Polski. Było to przełomowe wydarzenie dla rodzącej się wówczas polskiej państwowości. Chrzest Polski miał wielkie znaczenie religijne, polityczne, społeczne, gospodarcze i kulturowe. Odwiedzenie miejsc, w których rozegrały się bardzo ważne i ciekawe wydarzenia, było dla mnie dużą radością.

Gniezno, Poznań czy Ostrów Lednicki – trwa spór historyków o miejsce, w którym dokonano chrztu naszej ojczyzny. Prastara osada w Biskupinie i Mysia wieża w Kruszwicy, w której myszy Popiela zjadły. Katedra Gnieźnieńska – miejsce koronacji pierwszych królów Polski i Katedra Poznańska – miejsce pochówku Mieszka I i Bolesława Chrobrego. Właśnie te miejsca znalazły się na trasie naszej pielgrzymki. Warto było spędzić 3 dni w podróży idealnie łączącej przyjemne z pożytecznym – była to świetna okazja, by przenieść się w czasie i poczuć atmosferę naszych fascynujących, często nadal tajemniczych, pradziejów.

Wszystkim Państwu, a szczególnie miłośnikom naszej historii, gorąco polecam odwiedzenie Piastowskiego Szlaku.

Maciej Nazimek na Facebooku
Karta Krakowska złóż wniosek i uzyskaj zniżki
Szkoła Podstawowa Nr 14 w Krakowie
Szkoła Podstawowa Nr 97 w Krakowie im. Joachima Lelewela
Przedszkole nr 41
Klub Kultury Kliny
Rzymsko Katolicka Parafia pw. Św. Rafała Kalinowskiego Kliny Zacisze
Drużyna Chrystusa
Kliny obronione! Dziękujemy za wsparcie
List radnych z Klin do mieszkańców
Petycja do Prezydenta Miasta Krakowa przeciw podziałowi Klin
Odpowiedź Sekretarza Miasta