Modernizacja ul. Fortecznej

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2022 r.

Ulica Forteczna, na odcinku od skrzyżowania z ul. Zawiszy do ul. Zakopiańskiej, to drogowe wąskie gardło Klinów. Wkrótce się to zmieni – właśnie rozpoczyna się przebudowa tej drogi.

Kilka lat temu, Rada Dzielnicy X wyremontowała ul. Forteczną, wymieniając nawierzchnię jezdni od skrzyżowania z ul. Borkowską do skrzyżowania z ul. Zawiszy. Teraz, kosztem ponad 6 mln zł z miejskiej kasy, gruntownie przebudowana zostanie pozostała część ul. Fortecznej.

Prace będą podzielone na 2 etapy, a ich zakończenie zaplanowane jest w I połowie 2023 r.

Oto zakres inwestycji:

poszerzenie jezdni (5,5 m – 6 m), zbudowanie oświetlenia i obustronnych chodników o szerokości 2 m oraz dwóch wyniesionych przejść dla pieszych na skrzyżowaniu ul. Fortecznej z ulicami Zawiszy i Zagaje oraz w rejonie Fortu 52A Łapianka. Oczywiście zbudowane będzie odwodnienie.

Wszyscy mamy dość jazdy po dziurach, a przede wszystkim mijania się „na styk” z autami jadącymi z naprzeciwka. Udrożnienie ul. Fortecznej, pozwoli komfortowo dojeżdżać do ul. Zakopiańskiej, omijając poranne zatory na ul. Judyma. Pozwoli też bezpiecznie dotrzeć do nowej atrakcji naszego osiedla – Fortu 52A Łapianka, którego rewitalizacja dobiega końca.

Maciej Nazimek na Facebooku
Karta Krakowska złóż wniosek i uzyskaj zniżki
Szkoła Podstawowa Nr 14 w Krakowie
Szkoła Podstawowa Nr 97 w Krakowie im. Joachima Lelewela
Przedszkole nr 41
Klub Kultury Kliny
Rzymsko Katolicka Parafia pw. Św. Rafała Kalinowskiego Kliny Zacisze
Drużyna Chrystusa
Kliny obronione! Dziękujemy za wsparcie
List radnych z Klin do mieszkańców
Petycja do Prezydenta Miasta Krakowa przeciw podziałowi Klin
Odpowiedź Sekretarza Miasta