Maria Springwald z Klin mistrzynią świata!

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2018 r.

Pani Maria, nasza sąsiadka – mieszkanka os. Kliny Zacisze, reprezentantka Polski w wioślarstwie, zdobyła złoty medal Mistrzostw Świata w konkurencji czwórek podwójnych kobiet. Zawody odbyły się w bułgarskim Płowdiw.

Miesiąc temu w Glasgow, Maria Springwald wraz z koleżankami ze swej osady, zdobyła tytuł Mistrzyni Europy, zaś podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio 2016 wywalczyła medal brązowy.

Pani Marii serdecznie gratuluję dotychczasowych sukcesów i życzę zdobycia olimpijskiego złota na Igrzyskach w Tokio 2020.

Oczywiście nie samym sportem się żyje – warto bliżej poznać sylwetkę naszej utytułowanej sąsiadki.

Maria Springwald urodziła się w Krakowie, a wioślarstwo trenuje od 14 roku życia. Jest doświadczoną wioślarką, wybitną reprezentantką Polski. W konkurencji czwórek podwójnych startuje od wielu lat odnosząc liczne sukcesy na najważniejszych światowych zawodach.

Co ciekawe (i cenne), Pani Maria doskonale połączyła karierę sportową z nauką. Pomimo ogromu obciążeń treningowych i startowych, licznych zgrupowań i ciągłych wyjazdów, ukończyła renomowane krakowskie I Liceum Ogólnokształcące im. Nowodworskiego oraz studia na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Jej pasją jest zwiedzanie świata, interesuje się historią, lubi czytać książki i jeździć konno. Pani Maria ma też sporą dawkę talentu muzycznego – jako dziecko grała na fortepianie, zaś parę lat temu zagrała marsz weselny na kościelnych organach podczas ślubu członka swojej rodziny.

O sukcesie Marii Springwald na Igrzyskach Olimpijskich w 2016 roku oraz o jej powitaniu na Klinach po powrocie z Rio de Janeiro możecie Państwo przeczytać tutaj oraz tutaj.

Naszej wspaniałej wioślarce życzę wielu kolejnych sukcesów, przede wszystkim złota na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio 2020!

Maciej Nazimek na Facebooku
Karta Krakowska złóż wniosek i uzyskaj zniżki
Szkoła Podstawowa Nr 14 w Krakowie
Szkoła Podstawowa Nr 97 w Krakowie im. Joachima Lelewela
Przedszkole nr 41
Klub Kultury Kliny
Rzymsko Katolicka Parafia pw. Św. Rafała Kalinowskiego Kliny Zacisze
Drużyna Chrystusa
Kliny obronione! Dziękujemy za wsparcie
List radnych z Klin do mieszkańców
Petycja do Prezydenta Miasta Krakowa przeciw podziałowi Klin
Odpowiedź Sekretarza Miasta