Maria Sajdak srebrną medalistką Igrzysk Olimpijskich w Tokio!

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2021 r.

Pani Maria jest naszą sąsiadką – mieszka na os. Kliny Zacisze. Od wielu lat reprezentuje Polskę w wioślarstwie. Dziś odniosła swój kolejny wielki sukces!

5 lat temu, na Igrzyskach w Rio de Janeiro zdobyła brąz, potem wiele medali mistrzostw świata i Europy, a teraz kolejny wspaniały wynik – wicemistrzostwo olimpijskie w konkurencji czwórek podwójnych kobiet! Na półmetku finałowego wyścigu, polska osada była czwarta ale po pasjonującym finiszu, wyprzedziła Niemki i Australijki, zajmując drugie miejsce (wygrały Chinki).

Z całego serca: gratuluję i podziwiam!

Pani Maria jest postacią nietuzinkową – warto bliżej poznać sylwetkę naszej utytułowanej sąsiadki.

Maria Sajdak (panieńskie nazwisko Springwald) urodziła się w Krakowie, a wioślarstwo trenuje od 14 roku życia. Jest doświadczoną wioślarką, wybitną reprezentantką Polski. W konkurencji czwórek podwójnych startuje od wielu lat odnosząc liczne sukcesy na najważniejszych światowych zawodach.

Co ciekawe (i cenne), Pani Maria doskonale połączyła karierę sportową z nauką. Pomimo ogromu obciążeń treningowych i startowych, licznych zgrupowań i ciągłych wyjazdów, ukończyła renomowane krakowskie I Liceum Ogólnokształcące im. Nowodworskiego oraz studia na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Jej pasją jest zwiedzanie świata, interesuje się historią, lubi czytać książki i jeździć konno. Pani Maria ma też sporą dawkę talentu muzycznego – jako dziecko grała na fortepianie, zaś parę lat temu zagrała marsz weselny na kościelnych organach podczas ślubu członka swojej rodziny.

O sukcesie Pani Marii (nazwisko panieńskie) na Igrzyskach Olimpijskich w 2016 roku oraz o jej powitaniu na Klinach po powrocie z Rio de Janeiro możecie Państwo przeczytać tutaj oraz tutaj.

Maciej Nazimek na Facebooku
Karta Krakowska złóż wniosek i uzyskaj zniżki
Szkoła Podstawowa Nr 14 w Krakowie
Szkoła Podstawowa Nr 97 w Krakowie im. Joachima Lelewela
Przedszkole nr 41
Klub Kultury Kliny
Rzymsko Katolicka Parafia pw. Św. Rafała Kalinowskiego Kliny Zacisze
Drużyna Chrystusa
Kliny obronione! Dziękujemy za wsparcie
List radnych z Klin do mieszkańców
Petycja do Prezydenta Miasta Krakowa przeciw podziałowi Klin
Odpowiedź Sekretarza Miasta