Kliny na zielono – 65 nowych drzew, 1 000 kwiatów i mini park ze strumykiem

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2018 r.

30 świerków kłujących i 35 sosen czarnych już rośnie przy pętli autobusowej na naszym osiedlu. Zostały zasadzone, by stworzyć tzw. „zielony ekran”. Jest to mój pomysł, sfinansowany pieniędzmi z budżetu Rady Dzielnicy X.

Kolejnym elementem mojego planu wzbogacania terenów zielonych na Klinach jest rekultywacja boiska trawiastego w Parku Maćka i Doroty oraz 2 placyków do gry za pętlą autobusową. Wkrótce będą wykonane nowe kompozycje kwiatowe na poletkach przy drodze do os. Mieczykowa.

Czy na boiskach wyrośnie trawa, by nasze dzieci mogły się tam bawić? To zależy głównie od nas – spacerowiczów. Uprzejmie Państwa proszę – nie wchodźmy na place otoczone taśmą, nie zadeptujmy zasianej tam trawy. Nie wpuszczajmy tam też psów – zabawa między odchodami do przyjemnych nie należy.  Miejsca na spacery jest mnóstwo. Dbajmy o nasze otoczenie – to dla naszego dobra!

Jakie kwiaty zakwitną przy Mieczykowej?

Kolejny nowy park – kiedy i gdzie?

Na poletkach wzdłuż drogi do os. Mieczykowa wykonane będą nowe kompozycje kwiatowe. Zdominują je róże, a uzupełnieniem będą hortensje i tawule japońskie oraz berberysy. Nowe kompozycje będą bardziej wyraziste i ciekawsze, po prostu ładniejsze od zeszłorocznych.

Boisko trawiaste w Parku Maćka i Doroty to alternatywa dla zazwyczaj zapełnionego Orlika, zaś place do gry za pętlą autobusową to miejsca tymczasowe, które mają służyć nam do chwili rozpoczęcia budowy szkoły.

Terenów spacerowych nigdy za wiele. Dlatego chcemy utworzyć kolejny nowy mini park na naszym osiedlu. Planujemy zagospodarować fragment lasku przy nowym placu zabaw (na obszarze pomiędzy placem zabaw, a ul. Krygowskiego). Płynie tamtędy strumyk. Chcemy go uwypuklić i stworzyć tam ścieżkę oraz ustawić ławki. Oczywiście jest to pomysł do zrealizowania w nowej kadencji samorządowej w latach 2019-2022. Zależy nam, aby nowy mini park nie przeszkadzał w ewentualnej budowie drogi. tzw. ul. Bartla Nowej.

W roku bieżącym wykonamy I etap innego nowego Parku przy Forcie 52 – więcej na ten temat napisałem w tekście „Nowy park przy forcie – mamy projekt i zaczynamy budowę”.

Dbam, by rozwijać tereny zielone, bo Kliny nie mogą stać się smutnym blokowiskiem.

Maciej Nazimek na Facebooku
Karta Krakowska złóż wniosek i uzyskaj zniżki
Szkoła Podstawowa Nr 14 w Krakowie
Szkoła Podstawowa Nr 97 w Krakowie im. Joachima Lelewela
Przedszkole nr 41
Klub Kultury Kliny
Rzymsko Katolicka Parafia pw. Św. Rafała Kalinowskiego Kliny Zacisze
Drużyna Chrystusa
Kliny obronione! Dziękujemy za wsparcie
List radnych z Klin do mieszkańców
Petycja do Prezydenta Miasta Krakowa przeciw podziałowi Klin
Odpowiedź Sekretarza Miasta