Kliny bliżej świata – zapraszam do Kanady.

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2016 r.

Kanada_plakat-aKlub Kultury Kliny prowadzi cykl spotkań z podróżnikami, którzy przedstawiają swoje barwne opowieści o różnych zakątkach naszego globu. Razem z nimi odwiedziliśmy już m.in. Himalaje, Japonię, Maroko i Przylądek Dobrej Nadziei. Spotkania mają miły, kameralny charakter, a oprócz wysłuchania relacji z podróży i oglądnięcia zdjęć, można też spróbować egzotycznych przysmaków kulinarnych i zobaczyć ciekawe eksponaty. Już dzisiaj o godz. 18:00 wyruszymy w kolejną podróż – tym razem przeniesiemy się do Kanady.

Cykl podróżniczych spotkań „Kliny bliżej świata” to realizacja jednego z moich pomysłów poszerzających ofertę programową Klubu – tym serdeczniej Państwa zapraszam.

Spotkanie „Kanada – opowieść o syropie klonowym, Indianach i wielorybach” poprowadzi podróżnicze małżeństwo: Katarzyna i Marek Szewczykowie. „Z czym się Wam kojarzy Kanada? Syrop klonowy? Łosie biegające po szosie? Kraj pachnący żywicą? Dla nas Kanada, to było totalne zaskoczenie i pewność, że musimy tam jeszcze kiedyś wrócić. Syrop klonowy był najlepszy na świecie. Ale były też najpiękniejsze jesienne kolory, tysiąc wysp, miliony jezior i krajobrazy jak w Norwegii… Albo jak żywcem przeniesione z Francji. Czy spotkaliśmy łosia, wieloryba i prawdziwego Indianina? Przyjdźcie i sprawdźcie!” – tak Państwo Szewczykowie zapowiadają swą relację z podróży po Kanadzie. Spotkanie odbędzie się w środę, 24 lutego b.r. o godzinie 18:00, w siedzibie Klubu Kultury Kliny (ul. Bpa Albina Małysiaka 1 – w przyziemiu kościoła). Wstęp jest bezpłatny. Za miesiąc odbędzie się kolejne spotkanie – o trudach ale też zaletach, a przede wszystkim odmienności życia w Nigerii, opowiedzą nam Panie Klaudia Ziembicka i Agnieszka Mazur.

Dziś w dobie wszechobecnego internetu i kilkuset kanałów telewizyjnych, każdy z nas ma bardzo łatwy, szybki i niemal nieograniczony dostęp do całego świata. Jednakże nadal, to ludzkie słowa, wypowiadane z autentycznymi emocjami najlepiej pozwalają przenieść się w inny świat i poczuć specyficzną, odmienną atmosferę dalekich kultur. Nie jesteśmy w stanie wszędzie pojechać i osobiście doświadczyć piękna (a czasem tragizmu) całego świata, ale jeśli jesteśmy ciekawi innych realiów, to warto przyjść do KKK.

Klub Kultury Kliny został otwarty we wrześniu 2013 roku. Było to uwieńczenie moich starań o utworzenie na naszym osiedlu placówki kulturalnej, która miała zapewnić ofertę zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Warte podkreślenia jest, iż Klub powstał w dużej mierze dzięki przychylności Parafii pw. Św. Rafała Kalinowskiego, która za darmo użycza Klubowi swoje pomieszczenia. Po ponad dwóch latach działalności KKK można stwierdzić, że bardzo dobrze spełnia on swoją rolę – zapewniony jest szeroki wachlarz zajęć dla osób o różnych zainteresowaniach. Bardzo cieszy mnie wysoka, fachowa jakość prowadzonych warsztatów, kursów i zabaw.

Klub Kultury Kliny darzę ciągłym zainteresowaniem, dbam o zapewnienie środków finansowych na jego działalność – „5% budżetu Rady Dzielnicy X na kulturę” to mój zamysł wprowadzony w życie od bieżącego roku. Realizowane są również moje pomysły, które podsuwam, aby poszerzać ofertę Klubu – już drugi rok prowadzony jest cykl spotkań z podróżnikami „Kliny bliżej świata”, organizowany jest coroczny Festyn Rodzinny, a także odbyły się dwie edycje Mistrzostw Dzielnicy X w Szachach.

Klub Kultury Kliny to dobre, pożyteczne miejsce na mapie naszego osiedla.

Serdecznie zapraszam Państwa do udziału w zajęciach!

Maciej Nazimek na Facebooku
Karta Krakowska złóż wniosek i uzyskaj zniżki
Szkoła Podstawowa Nr 14 w Krakowie
Szkoła Podstawowa Nr 97 w Krakowie im. Joachima Lelewela
Przedszkole nr 41
Klub Kultury Kliny
Rzymsko Katolicka Parafia pw. Św. Rafała Kalinowskiego Kliny Zacisze
Drużyna Chrystusa
Kliny obronione! Dziękujemy za wsparcie
List radnych z Klin do mieszkańców
Petycja do Prezydenta Miasta Krakowa przeciw podziałowi Klin
Odpowiedź Sekretarza Miasta