Ikona Matki Bożej Nieustającej Pomocy – fotogaleria

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2017 r.

Wino, żółtko, kolorowe ziemie, starte kamienie i metale, a także kreda oraz złoto – czyli jak powstała Ikona MBNP dla kościoła naszej Parafii pw. Św. Rafała Kalinowskiego na Klinach? Po co święci się ikony? Jak wygląda pierwowzór sprzed setek lat?

Zapraszam do oglądnięcia zdjęć.

Autorami naszej Ikony MBNP jest artystyczne małżeństwo z Klin. Pani Anna Crisanti wykonała prace malarskie. Współpracuje ona z ikonografami z całej Europy, m.in. z paryskim Luwrem – prowadzi badania dotyczące historycznych sposobów pozyskiwania pigmentów oraz rekonstruuje wygląd starych ikon. Należy do Międzynarodowego Stowarzyszenia Artystów Chrześcijańskich Balio. Prace złotnicze wykonał jej mąż – Pan Piotr Bojarski. Warto wspomnieć, że na Klinach żyje i tworzy wielu artystów – rzeźbę oraz ikony ołtarza głównego w kościele naszej parafii wykonała Pani Justyna Warchoł mieszkająca na os. Pod Fortem.

Poświęcenia Ikony MBNP oraz ikon w ołtarzu głównym dokonał ksiądz prof. Stanisław Mieszczak, który w zeszłym roku przygotował naszą parafię do konsekracji kościoła. Poświęcenie ikony jest aktem przeznaczenia obrazu do uczczenia Boga i dla duchowego pożytku ludziom.

O historii Ikony MBNP oraz o jej znaczeniu i zaangażowaniu mojej rodziny w to dzieło, napisałem w tekście „Ikona Matki Bożej Nieustającej Pomocy jest już w kościele naszej parafii”.

Maciej Nazimek na Facebooku
Karta Krakowska złóż wniosek i uzyskaj zniżki
Szkoła Podstawowa Nr 14 w Krakowie
Szkoła Podstawowa Nr 97 w Krakowie im. Joachima Lelewela
Przedszkole nr 41
Klub Kultury Kliny
Rzymsko Katolicka Parafia pw. Św. Rafała Kalinowskiego Kliny Zacisze
Drużyna Chrystusa
Kliny obronione! Dziękujemy za wsparcie
List radnych z Klin do mieszkańców
Petycja do Prezydenta Miasta Krakowa przeciw podziałowi Klin
Odpowiedź Sekretarza Miasta