Fundacja Drużyna Chrystusa działa już też na Klinach. Warto pomagać!

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2015 r.

Polska - Slowacja kobiet - 201533 dzieci z Krakowa, w tym 8 z Klin, pojechało do Tychów na mecz Polska – Słowacja w piłce nożnej kobiet rozegrany w ramach eliminacji do Mistrzostw Europy 2017 w Holandii. Ciekawie i przyjemnie spędziły czas, czerpiąc wiele radości ze wspólnie przeżytych emocji, zabawy oraz kontaktu ze sportem na międzynarodowym poziomie.

Był to początek działalności Fundacji Drużyna Chrystusa na Klinach, która zorganizowała ten wyjazd finansując całkowity jego koszt. Fundacja opłaciła dzieciom przejazd autokarem, bilety na mecz, ubezpieczenie i smaczny poczęstunek. Fundacja Drużyna Chrystusa prowadzi działania na rzecz dzieci i młodzieży znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej lub materialnej. Włączyłem się w działania fundacji, bo warto pomagać!

Historia Fundacji Drużyna Chrystusa liczy niespełna rok – została założona w listopadzie 2014 r. Jednak mimo tak krótkiego okresu istnienia, jej dorobek jest bardzo pokaźny. Największym dziełem dotychczasowej działalności fundacji było zorganizowanie tygodniowego obozu wakacyjnego w Gutowie Małym (koło Łodzi) dla 20 dzieci. Miał on charakter sportowo – rekreacyjny, a dla części podopiecznych fundacji, był to jedyny tegoroczny wyjazd wakacyjny. Fundacja planuje w przyszłym roku ponownie przeprowadzić wakacyjny obóz – dla jeszcze większej ilości dzieci i młodzieży.

Wyjazd dzieci na mecz Polska – Słowacja to pierwsze działanie, które było skierowane również do dzieci mieszkających na Klinach. Włączyłem się w działania fundacji namawiając szkoły w naszej dzielnicy X do podjęcia współpracy z Drużyną Chrystusa. Zadaniem szkół (m.in. SP 97 na Klinach) było wskazanie dzieci potrzebujących pomocy i zarazem chętnych do zapoznania się z atmosferą sportowego wydarzenia. Początek należy uznać za bardzo udany. Oprócz opiekunów z fundacji, z dziećmi pojechali także nauczyciele. Dzięki temu dzieci czuły się pewniej, a szkoły miały możliwość poznać jakość działania Drużyny Chrystusa. Pojechałem również ja (oczywiście całkowity koszt mojego wyjazdu pokryłem z moich prywatnych pieniędzy) i przekonałem się, że była to wartościowa inicjatywa, a organizacja wycieczki stała na bardzo wysokim poziomie. Mecz wygrały Polki, 2:0. Pobity został też rekord frekwencji na meczu piłki nożnej kobiet w Polsce (na stadion przyszło kibicować 6 041 widzów). Po zawodach, specjalnie do podopiecznych fundacji przyszły piłkarki polskiej reprezentacji – była to okazja do otrzymania autografów i zrobienia zdjęć. Wszystko świetnie się udało!

Pomagam Fundacji Drużyna Chrystusa, ponieważ jest to bardzo dobrze działająca organizacja charytatywna. Drużyna Chrystusa działa w oparciu o chrześcijańskie wartości, a wspiera dzieci z ubogich rodzin niezależnie od ich przekonań religijnych i światopoglądów. Idea fundacji wywodzi się ze środowiska piłkarskiego. Ponieważ jestem katolikiem i człowiekiem aktywnym sportowo, Drużyna Chrystusa jest mi szczególnie bliska. Bardzo cenny jest fakt, że 100% darowizn jest przeznaczanych na potrzeby dzieci, gdyż w tej fundacji wszystkie osoby pracują za darmo.

Drużynę Chrystusa wspomagam stałą comiesięczną darowizną pieniężną w ramach akcji „Daj dziesiątaka na uśmiech dzieciaka”. Darowizny oczywiście można odliczyć od podstawy opodatkowania. Wielu z nas wspomaga finansowo różne organizacje charytatywne. Warto pomagać też Fundacji Drużyna Chrystusa.

Uprzejmie Państwa proszę: pomóżcie – liczy się każda złotówka!

Konto do wpłat na rzecz Fundacji Drużyna Chrystusa jest następujące: 76 8591 0007 1050 0490 0187 0001

Kliknij w logo fundacji i dowiedz się więcej.

druzyna-chrystusa-logo2

Maciej Nazimek na Facebooku
Karta Krakowska złóż wniosek i uzyskaj zniżki
Szkoła Podstawowa Nr 14 w Krakowie
Szkoła Podstawowa Nr 97 w Krakowie im. Joachima Lelewela
Przedszkole nr 41
Klub Kultury Kliny
Rzymsko Katolicka Parafia pw. Św. Rafała Kalinowskiego Kliny Zacisze
Drużyna Chrystusa
Kliny obronione! Dziękujemy za wsparcie
List radnych z Klin do mieszkańców
Petycja do Prezydenta Miasta Krakowa przeciw podziałowi Klin
Odpowiedź Sekretarza Miasta