COVID-19 – co robimy w naszej dzielnicy?

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2020 r.

Nie oglądamy się na innych, nie czekamy na prośby, lecz sami wychodzimy z inicjatywą i działamy.

Rada Dzielnicy X, jako pierwsza z wszystkich osiemnastu krakowskich rad dzielnic, przeznaczyła środki finansowe na wsparcie walki z epidemią koronawirusa. 15 000 zł otrzymały instytucje służące pomocą mieszkańcom naszej dzielnicy: VI Komisariat Policji, IV Oddział Straży Miejskiej i Filia nr 3 Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krakowie. Za pieniądze z dzielnicowego budżetu kupione zostaną indywidualne środki ochrony biologicznej zgodnie z ustalonym zapotrzebowaniem.

Drugą inicjatywą Rady Dzielnicy X jest akcja Pomocy Seniorom – osobom najbardziej potrzebującym wsparcia.

Sprawdź jak możesz skorzystać i jak pomóc oraz zobacz listę zakupów dla służb – oto szczegóły:

Podczas Sesji Nadzwyczajnej, 23 marca br., Rada Dzielnicy X przeznaczyła po 5 000 zł dla Policji, Straży Miejskiej i MOPS na zakup kombinezonów, maseczek, rękawiczek, okularów ochronnych oraz płynów dezynfekujących. Specyfikacja zakupów została wcześniej uzgodniona z kierownictwem tych jednostek.

Zakupy dla Seniorów w Dzielnicy X to akcja prowadzona przez najmłodszego radnego naszej dzielnicy, Pana Konrada Kaczmarczyka. Polega na wykonywaniu zakupów artykułów spożywczych i leków wraz z dowożeniem do domów. Każda osoba potrzebująca pomocy lub chcąca pomóc, może zadzwonić na numer 537-170-616. Radnemu Kaczmarczykowi pomaga grono wolontariuszy pracujących pod jego kierownictwem. „To na nas, ludziach młodych, spoczywa obowiązek opieki i dbania o najstarszą część naszego społeczeństwa” – tak tłumaczy swoją postawę Pan radny Kaczmarczyk. Brawo!

Będąc radnymi, pełnimy funkcje zaufania społecznego, zostaliśmy wybrani przez Państwa i obdarzeni Waszym zaufaniem, więc mamy obowiązek reprezentować naszą lokalną społeczność również w trudnych czasach. Nawet teraz, a może wręcz szczególlnie teraz, mamy moralny obowiązek dbania o dobro ogółu. Dlatego, cieszę się, że mimo zagrożenia, sprostaliśmy wyzwaniu i bardzo szybko podjęliśmy stosowne działania. W moim przekonaniu nie wolno nam ograniczyć się tylko do chronienia siebie samych i swoich bliskich. Oczywiście powinniśmy pracować z zachowaniem ostrożności i rozsądku – inne sprawy, te nie wymagające pilnego działania, muszą poczekać, bo zdrowie i ludzkie życie są najważniejsze.

Wszystkim Państwu i sobie również, życzę zdrowia, a wobec pracowników służb walczących z epidemią wyrażam najwyższe uznanie. Nie popadajmy w panikę i histerię ale konsekwentnie zachowujmy dyscyplinę w przestrzeganiu wyjątkowych norm i obostrzeń. Pokonajmy wspólnie wirusa okazując solidarność i mądrość, a gdy sytuacja tego wymaga, również odwagę!

Maciej Nazimek na Facebooku
Karta Krakowska złóż wniosek i uzyskaj zniżki
Szkoła Podstawowa Nr 14 w Krakowie
Szkoła Podstawowa Nr 97 w Krakowie im. Joachima Lelewela
Przedszkole nr 41
Klub Kultury Kliny
Rzymsko Katolicka Parafia pw. Św. Rafała Kalinowskiego Kliny Zacisze
Drużyna Chrystusa
Kliny obronione! Dziękujemy za wsparcie
List radnych z Klin do mieszkańców
Petycja do Prezydenta Miasta Krakowa przeciw podziałowi Klin
Odpowiedź Sekretarza Miasta