VI Piknik Kliny dla Rodziny – zapraszam do zabawy i po rower!

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2019 r.

Już w najbliższą sobotę, odbędzie się coroczny piknik na naszym osiedlu. Mnóstwo bezpłatnych atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych: trampolina i zjeżdżalnia, turniej piłki nożnej i siatkówki plażowej, występy młodych artystów z naszej dzielnicy X oraz koncerty. Odbędzie się też loteria charytatywna organizowana przez parafialny Caritas, w której nagrodą główną będzie rower.

Serwis gastronomiczny, również grillowany, zapewni lokalna Trattoria da Suchano oraz cukiernia Słodki Bazar. Nie zabraknie też waty cukrowej z naturalnych składników, a na każdego zgłodniałego czeka bezpłatny poczęstunek krakowskim obwarzankiem.

Piknik odbędzie się, jak co roku, na terenie przy kościele naszej parafii.

„Kliny dla Rodziny” to świetna impreza integracyjna – spotkajmy się, zabawmy, porozmawiajmy i lepiej poznajmy!

Organizatorami pikniku są Rada Dzielnicy X, Klub Kultury Kliny i Parafia pw. Św. Rafała Kalinowskiego.
Tak jak w poprzednich latach, wszystkie atrakcje oprócz gastronomii będą bezpłatne.

Jaki jest plan imprezy, jak się bawiliśmy w poprzednich latach i co wspólnego z Klinami ma Mediolan?

Piknik rozpocznie się o godz. 14:00 zabawami dla najmłodszych dzieci. Wtedy też otwarty zostanie bezpłatny plac zabaw z dmuchaną zjeżdżalnią i zamkiem oraz z trampoliną. Równocześnie odbędą się zabawy dla dzieci prowadzone przez szkołę językową Elingu.pl.

Pół godziny później, rozpoczną się warsztaty plastyczne dla dzieci (m.in. kącik kreatywny, puszczanie baniek mydlanych i wykonywanie balonowych zwierząt).

Od godz. 15:00 będzie można podziwiać uzdolnionych artystycznie młodych mieszkańców naszej dzielnicy, czyli rozpocznie się Gala Finałowa Festiwalu Artystycznego Dzielnicy X – wystąpią laureaci.

Też o godz. 15:00 rozpoczną się mecze piłki nożnej plażowej dla uczniów szkoły podstawowej (w 2 kategoriach wiekowych: klasy IV-VI i klasy VII-VIII, grać będą 3 uczniowie plus ewentualnie rezerwowy).

Od godz. 17:00 trwać będzie turniej siatkówki plażowej. Drużyna może mieć dowolny skład (przynajmniej 3-osobowy plus ewentualnie rezerwowi, bez podziału na wiek i płeć). Zwycięzcy otrzymają drobne nagrody, a zapisy do zawodów są przyjmowane m.in. e-mailowo na adres: kalinowski8@op.pl – zapraszamy do udziału!

Od godz. 17:15 do 18:15 potrwa Koncert Włoskich Przebojów. O 18:30 rozpoczną się występy uczestników zajęć muzyczno-tanecznych w Klubie Kultury Kliny.

O 19:30 rozpocznie się drugi koncert. Grać i śpiewać będzie młodzieżowy zespół złożony z absolwentów krakowskich szkół średnich (m.in. I Liceum Ogólnokształcącego im. B. Nowodworskiego).

O godz 20:15 odbędzie się losowanie nagród w loterii Caritas, w którym nagrodą główną będzie rower.

Podczas całej imprezy będziemy mogli posilić się potrawami, w tym przysmakami z grilla, sprzedawanymi przez Trattorię da Suchano i cukiernię Słodki Bazar oraz watą cukrową przyrządzaną z naturalnych składników. Uczestnikom Pikniku będzie towarzyszyć klaun, który każdego chętnego spróbuje nauczyć żonglerki.

Zakończenie Pikniku jest przewidziane o godz. 21:00.

Ciekawe, nietypowe były początki naszego Pikniku. Decyzja o organizacji Pikniku zapadła we Włoszech, w okolicach Mediolanu, w kwietniu 2014 r. Wtedy jadąc do Watykanu na kanonizację Jana Pawła II, rozmawiałem z księdzem Janem Jarco proboszczem naszej parafii, o pomysłach na wspólne działania na rzecz lokalnej społeczności na Klinach. Wymyśliliśmy zorganizowanie pikniku, a po powrocie z pielgrzymki, zaprosiliśmy do realizacji tego pomysłu Klub Kultury Kliny. Pan Adam Rymont, kierownik KKK (obecnie też radny dzielnicy X reprezentujący os. Kliny Zacisze) natychmiast przystąpił do współpracy i pierwszy Piknik Kliny dla Rodziny został zorganizowany w ciągu niespełna 2 miesięcy!

Piknik cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców naszego osiedla. Tak bawiliśmy się w latach 2016 i 2017.

Piknik na Klinach to wydarzenie sąsiedzkie, koleżeńskie, rodzinne. Zawsze przebiega w przyjemnej, towarzyskiej atmosferze. Warto przyjść, spotkać się ze znajomymi, a także zawrzeć nowe znajomości. Piknik to po prostu miło spędzony czas.

Serdecznie Państwa zapraszam – do zobaczenia!

Zabawa Mikołajowa w Klubie Kliny
Maciej Nazimek na Facebooku
Karta Krakowska złóż wniosek i uzyskaj zniżki
Szkoła Podstawowa Nr 97 w Krakowie im. Joachima Lelewela
Przedszkole nr 41
Klub Kultury Kliny
Rzymsko Katolicka Parafia pw. Św. Rafała Kalinowskiego Kliny Zacisze
Drużyna Chrystusa
Kliny obronione! Dziękujemy za wsparcie
List radnych z Klin do mieszkańców
Petycja do Prezydenta Miasta Krakowa przeciw podziałowi Klin
Odpowiedź Sekretarza Miasta