V Piknik Kliny dla Rodziny – zapraszam do zabawy i po rower!

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2018 r.

Już w najbliższą sobotę, odbędzie się coroczny piknik na naszym osiedlu. Mnóstwo bezpłatnych atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych: trampolina i zjeżdżalnia, turniej siatkówki plażowej, rodzinne zdjęcia plenerowe, występy młodych artystów z naszej dzielnicy X oraz koncerty. Odbędzie się też loteria charytatywna organizowana przez parafialny Caritas, w której nagrodą główną będzie rower.

Serwis gastronomiczny, również grillowany, zapewni lokalna Trattoria da Suchano. Nie zabraknie też waty cukrowej z naturalnych składników, a na każdego zgłodniałego czeka bezpłatny poczęstunek krakowskim obwarzankiem.

Piknik odbędzie się, jak co roku, na terenie przy kościele naszej parafii.

„Kliny dla Rodziny” to świetna impreza integracyjna – spotkajmy się, zabawmy, porozmawiajmy i lepiej poznajmy!

Organizatorami pikniku są Rada Dzielnicy X, Klub Kultury Kliny i Parafia pw. Św. Rafała Kalinowskiego.
Tak jak w poprzednich latach, wszystkie atrakcje oprócz gastronomii będą bezpłatne.

Jaki jest plan imprezy, jak się bawiliśmy w poprzednich latach i co wspólnego z Klinami ma Mediolan?

Piknik rozpocznie się o godz. 14:00 zabawami dla najmłodszych dzieci. Wtedy też otwarty zostanie bezpłatny plac zabaw z dmuchaną zjeżdżalnią i zamkiem oraz z trampoliną. Równocześnie odbędą się zabawy dla dzieci prowadzone przez szkołę językową Teddie Eddie.

Pół godziny później, rozpoczną się warsztaty plastyczne dla dzieci (m.in. kącik kreatywny, puszczanie baniek mydlanych i wykonywanie balonowych zwierząt). Również od 14:30, aż do zmroku, wszyscy chętni będą mogli skorzystać z umiejętności Pana Piotra Kędzierskiego – krakowskiego fotoreportera, który będzie wykonywać bezpłatnie plenerowe zdjęcia uczestników pikniku.

Jak co roku odbędzie się turniej siatkówki plażowej. Drużyna może mieć dowolny skład (przynajmniej 3-osobowy plus ewentualnie rezerwowi, bez podziału na wiek i płeć). Zapisy do turnieju będą przyjmowane od godz. 15:00, a pierwszy mecz rozpocznie się o godz. 15:30.

O godz. 15:00 rozpocznie się Gala Finałowa Festiwalu Artystycznego Dzielnicy X – wystąpią laureaci, czyli mieszkańcy naszej dzielnicy X. Od godz. 17:00 do 18:15 potrwa Koncert Życzeń dla Mam z okazji Dnia Matki (wystąpią: Paulina Wójcik, Adrian Domarecki, Wiktoria Karpenko).

O 19:30 rozpocznie się drugi koncert. Grać i śpiewać będzie zespół złożony z uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. B. Nowodworskiego w Krakowie.

O godz 20:15 odbędzie się losowanie nagród w loterii Caritas, w którym nagrodą główną będzie rower.

Podczas całej imprezy będziemy mogli posilić się potrawami, w tym przysmakami z grilla, sprzedawanymi przez Trattorię da Suchano oraz watą cukrową przyrządzaną z naturalnych składników.

Ciekawe, nietypowe były początki naszego Pikniku. Decyzja o organizacji Pikniku zapadła we Włoszech, w okolicach Mediolanu, w kwietniu 2014 r. Wtedy jadąc do Watykanu na kanonizację Jana Pawła II, rozmawiałem z księdzem Janem Jarco proboszczem naszej parafii, o pomysłach na wspólne działania na rzecz lokalnej społeczności na Klinach. Wymyśliliśmy zorganizowanie pikniku, a po powrocie z pielgrzymki, zaprosiliśmy do realizacji tego pomysłu Klub Kultury Kliny. Pan Adam Rymont, kierownik KKK (obecnie też radny dzielnicy X reprezentujący os. Kliny Zacisze) natychmiast przystąpił do współpracy i pierwszy Piknik Kliny dla Rodziny został zorganizowany w ciągu niespełna 2 miesięcy!

Piknik cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców naszego osiedla. Tak bawiliśmy się w latach 2016 i 2017.

Piknik na Klinach to wydarzenie sąsiedzkie, koleżeńskie, rodzinne. Zawsze przebiega w przyjemnej, towarzyskiej atmosferze. Warto przyjść, spotkać się ze znajomymi, a także zawrzeć nowe znajomości. Piknik to po prostu miło spędzony czas.

Do zobaczenia!

Maciej Nazimek na Facebooku
Strona Rady Dzielnicy X
Maciej Nazimek na stronie Rady Dzielnicy X
Karta Krakowska złóż wniosek i uzyskaj zniżki
Szkoła Podstawowa Nr 97 w Krakowie im. Joachima Lelewela
Przedszkole nr 41
Klub Kultury Kliny
Rzymsko Katolicka Parafia pw. Św. Rafała Kalinowskiego Kliny Zacisze
Drużyna Chrystusa
Kliny obronione! Dziękujemy za wsparcie
List radnych z Klin do mieszkańców
Petycja do Prezydenta Miasta Krakowa przeciw podziałowi Klin
Odpowiedź Sekretarza Miasta