V Bieg Swoszowicki – przyjemne z pożytecznym. Zapraszam!

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2017 r.

Tegoroczna edycja Biegu Swoszowickiego jest wydarzeniem sportowym i charytatywnym.

Na biegaczy czekają nowe dystanse, ciekawe trasy, dobra organizacja, a wszystko to tuż obok Klin – po wschodniej stronie ul. Zakopiańskiej, w Swoszowicach.

Podczas zawodów przeprowadzona będzie zbiórka pieniędzy na rzecz chorych dzieci z naszej Dzielnicy X. Julka i Kubuś są rodzeństwem, oboje zmagają się z chorobą nowotworową. Zatem oprócz biegowej rozrywki, jest też okazja, by wspomóc rodzinę znajdującą się w dramatycznej sytuacji.

V Bieg Swoszowicki odbędzie się w niedzielę, 28 maja 2017 r. Jest to wydarzenie skierowane do szerokiego grona miłośników aktywnego wypoczynku. To świetna okazja dla początkujących biegaczy do rozpoczęcia przygody w zawodach, zaś dla bardziej doświadczonych osób może być wartościowym sprawdzianem formy. To także fantastyczna, biegowa zabawa dla rodzin.

Rada Dzielnicy X wspiera organizację V Biegu Swoszowickiego, gdyż rekreacja to ważna część społecznej aktywności.

Jakie będą dystanse? Jak się zapisać?

Tegoroczna edycja Biegu Swoszowickiego, to zawody na wielu dystansach. Jak co roku, odbędą się: Bieg główny na 10 km, Swoszowicka piątka na 5 km i Rodzinna mila na 1,6 km. Ponadto zorganizowane zostaną liczne biegi dla dzieci: 50 m, 100 m, 200 m, 300 m, 400 m i 600 m. Nowością jest rozdzielenie biegów na 5 km i 1,6 km oraz dopuszczenie do startu w Rodzinnej mili zawodników nordic walking. Jest w czym wybierać, można dostosować dystans do swoich możliwości, można też zaszczepić sportowego bakcyla dzieciom. Trasa przebiega pięknymi zakątkami naszej dzielnicy (Kliny i Swoszowice należą do naszej Dzielnicy X), zatem oprócz sportowej satysfakcji można też nacieszyć oczy widokiem kwitnącej wiosennej przyrody.

Zakończone zostało już przyjmowanie zapisów do Biegu poprzez internet. Oczywiście można się zapisać w Biurze Zawodów mieszczącym się przy Uzdrowisku Swoszowice w dniach 27 maja (sobota) w godz. 16:00-20:00 oraz 28 maja (niedziela) w godz. 12:00-15:30.

Organizatorem Biegu Swoszowickiego jest Stowarzyszenie „I Ty Możesz Być Wielki”, w skrócie ITMBW. To poważny i sprawdzony partner, gwarantujący wysoki poziom organizacyjny. Pan Rafał Oświęcimka prezes ITMBW Kraków, a zarazem wielki pasjonat biegania, zapewnia, że każdy chętny znajdzie coś dla siebie: „Oferta 5. Biegu Swoszowickiego jest bardzo szeroka, chcemy zainteresować tym wydarzeniem zarówno stałych bywalców imprez biegowych, jak i osoby, które chcą zacząć swoją przygodę z bieganiem. Zapraszamy też dzieci oraz spacerowiczów na milę z kijkami. Zależy nam, by do aktywnego spędzania czasu w ruchu zachęcić jak najliczniejsze grono mieszkańców naszej dzielnicy.

ITMBW przeprowadza w Krakowie wiele zawodów: m.in. Bieg Walentynkowy, Biegiem na Bagry i Biegiem na Zakrzówek. Jest partnerem takich imprez jak Bieg AGH, bieg charytatywny Krwiobieg (we współpracy z PCK). ITMBW organizuje też cykl comiesięcznych zawodów lekkoatletycznych Blue League na stadionie WKS Wawel. Ponieważ na Klinach (a także w innych osiedlach naszej dzielnicy X) jest wielu amatorów biegania (też się do nich zaliczam), podjąłem rozmowy z ITMBW. Owocem naszych ustaleń jest współpraca w ramach organizacji Biegu Swoszowickiego. Chcemy tę imprezę rozwijać, aby stała się biegową wizytówką i sportową atrakcją południowej części Krakowa. Oczywiście planujemy już też przyszłoroczną, VI edycję Biegu Swoszowickiego.

Do startu w V Biegu Swoszowickim zapisało się dotychczas ponad 1 000 osób. Pobiegnij i Ty – serdecznie zapraszam!

Strona biegu: itmbw.pl lub pomiar-czasu.pl

Maciej Nazimek na Facebooku
Strona Rady Dzielnicy X
Maciej Nazimek na stronie Rady Dzielnicy X
Szkoła Podstawowa Nr 97 w Krakowie im. Joachima Lelewela
Przedszkole nr 41
Klub Kultury Kliny
Rzymsko Katolicka Parafia pw. Św. Rafała Kalinowskiego Kliny Zacisze
Drużyna Chrystusa
Kliny obronione! Dziękujemy za wsparcie
List radnych z Klin do mieszkańców
Petycja do Prezydenta Miasta Krakowa przeciw podziałowi Klin
Odpowiedź Sekretarza Miasta