Świąteczne akcje charytatywne na Klinach – pomóżmy!

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2017 r.

W piątek i sobotę (8-9 grudnia br.), zespół Caritas naszej Parafii pw. św. Rafała Kalinowskiego przeprowadzi zbiórkę żywności w ramach ogólnopolskiej akcji charytatywnej organizowanej przez Caritas Polska. Jak co roku, parafialni wolontariusze zbierać będą artykuły spożywcze ofiarowane przez mieszkańców naszego osiedla.

Na Klinach działa też Szlachetna Paczka. Do czwartku (tj. 7 grudnia br.) możemy włączyć się do tej uznanej w całej Polsce akcji.

Bądźmy ofiarni i wspomóżmy tych, którzy potrzebują naszej solidarności. Warto pomagać!

Gdzie i kiedy będą zbierane dary? Do kogo zgłosić się, by pomóc w Szlachetnej Paczce? Do kogo trafi nasza pomoc?

W zbiórce żywności najbardziej przydatne będą artykuły żywnościowe o długoterminowej ważności, np. mąka, makaron, słodycze, konserwy, olej, cukier, herbata, kakao, kawa. Akcja odbędzie się w 3 osiedlowych sklepach w następujących terminach:

  • Avita; w piątek, godz.: 16:00 – 20:00 oraz w sobotę, godz. 10:00-17:00
  • Reneta; w sobotę, godz.: 8:00 – 15:00
  • Masarnia Suchanek; w piątek, godz. 14:00 – 18:00 oraz w sobotę, godz. 8:00 – 14:00.

Zebrane dary będą rozdane wśród osób mieszkających w naszej parafii, które znajdują się ciężkiej sytuacji materialnej.

Warto wiedzieć, że stałe dyżury Zespołu Caritas naszej Parafii odbywają się w każdą środę w godz.: 17.00 – 18.00. Z parafialnym Caritas można skontaktować się także telefonicznie ( nr 662-276-510 oraz nr 883-351-547).

Aby włączyć się w pomoc w ramach Szlachetnej Paczki, należy zgłosić się telefonicznie (nr 606-360-378) lub e-mailem (koniuszewska.malwina@gmail.com) do koordynatorki tej akcji na Klinach, mieszkanki naszego osiedla, Pani Malwiny Koniuszewskiej.

W ramach tegorocznej Szlachetnej Paczki na Klinach, możemy pomóc ciężko doświadczonej, a zarazem ambitnej rodzinie. Anna (21 l.) opiekuje się swoim bratem Michałem (13 l.). Anna od 3 miesięcy mieszka z bratem w wynajętym pokoju. W dzieciństwie matka zostawiła ich i wyjechała zagranicę. Rodzeństwu nie pomaga również ich ojciec. O dramatycznych chwilach przeżytych przez Annę i Michała świadczy fakt, iż ich matce odebrano prawa rodzicielskie, a ojcu ograniczono. Dzieci wychowywały się u rodzin zastępczych. Gdy Anna ukończyła 18 lat, zaczęła starać się o uzyskanie praw do opieki nad bratem. W tym roku, rodzeństwo zamieszkało razem w wynajętym pokoju. Anna rozpoczęła studia na kierunku iranistyka, jej brat jest uczniem VII klasy szkoły podstawowej. Utrzymują się głównie z pomocy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, alimentów rodziców i programu 500+.

Rodzeństwo jest dumne, że po kilku latach rozłąki, udało im się odbudować relacje. Teraz są dla siebie wsparciem. Anna Maria, jak na swój wiek, jest osobą bardzo dorosłą i odpowiedzialną. Ma wiele pasji, np. malowanie, czytanie, pisanie opowiadań. Marzy, by założyć swoje wydawnictwo i własną bibliotekę oraz, jak wielu z nas, podróżować po całym świecie. Michał, natomiast, chce być youtuberem. Obecnie ma swój kanał, na który wrzuca samodzielnie wykreowane filmiki. Ma też zdolności manualne.

Annę i Michała możemy wesprzeć, obdarowując ich przedmiotami z listy potrzebnych im artykułów (stosowne informacje można uzyskać od koordynatorki akcji, Pani Koniuszewskiej).

Oczywiście, jak co roku, uczestniczę w akcjach charytatywnych na naszym osiedlu i gorąco Państwa namawiam do przyłączenia się do tych jakże potrzebnych inicjatyw. Pomóżmy!

Maciej Nazimek na Facebooku
Strona Rady Dzielnicy X
Maciej Nazimek na stronie Rady Dzielnicy X
Szkoła Podstawowa Nr 97 w Krakowie im. Joachima Lelewela
Przedszkole nr 41
Klub Kultury Kliny
Rzymsko Katolicka Parafia pw. Św. Rafała Kalinowskiego Kliny Zacisze
Drużyna Chrystusa
Kliny obronione! Dziękujemy za wsparcie
List radnych z Klin do mieszkańców
Petycja do Prezydenta Miasta Krakowa przeciw podziałowi Klin
Odpowiedź Sekretarza Miasta