Remont ul. Judyma – zaczynamy!

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2018 r.

Rozpoczął się remont ul. Judyma. Obecnie wyrównywane są krawężniki oraz trwa poprawianie kanałów ściekowych. Wkrótce wymieniona zostanie nawierzchnia jezdni – znikną dziury i dziesiątki łat.

Prace drogowe prowadzimy w wakacje, by nie utrudniać dojazdu do SP 97 podczas roku szkolnego.

Remont jest wykonywany na zlecenie Rady Dzielnicy X i finansowany w całości z dzielnicowego budżetu. Koszt prac wynosi 250 000,00 zł.

Jest to kolejna inwestycja w poprawę infrastruktury drogowej na naszym osiedlu – w poprzednich latach wyremontowaliśmy ulice Borkowską i Forteczną, wybudowana została nowa droga do os. Mieczykowa i poszerzona ul. Bartla.

Co z innymi drogami na Klinach?

Przede wszystkim zabiegamy o poszerzenie ul. Fortecznej na odcinku od ul. Zagaje do ul. Zakopiańskiej oraz o przebudowę ul. Borkowskiej (głównie zbudowanie 2 rond – na skrzyżowaniu z ul. Zawiłą oraz z ulicami Forteczną i Krygowskiego, a także ścieżki rowerowej). Oczywiście finalizacja tych planów nastąpi w następnych latach – obecnie wykonywane są prace projektowe. O obu tych inwestycjach napisałem w tekstach „Chcemy poszerzyć ul. Forteczną” i „Przebudowa ul. Borkowskiej – założenia do projektu”.

W zawieszeniu jest sprawa budowy tzw. ul. Bartla Nowej, m.in. z uwagi na protesty części mieszkańców ul. Borkowskiej. Chcemy, by ul. Bpa Albina Małysiaka połączyła nowe osiedla bloków z ul. Komuny Paryskiej, aby nie zwiększać ruchu samochodowego na ul. Bartla i ul. Borkowskiej. Dla mieszkańców Klin bardzo korzystna będzie miejska inwestycja planowana na terenie dzielnic IX i VIII – budowa ul. 8 Pułku Ułanów, która poszerzy możliwość dojazdu w kierunku centrum Krakowa.

Maciej Nazimek na Facebooku
Strona Rady Dzielnicy X
Maciej Nazimek na stronie Rady Dzielnicy X
Szkoła Podstawowa Nr 97 w Krakowie im. Joachima Lelewela
Przedszkole nr 41
Klub Kultury Kliny
Rzymsko Katolicka Parafia pw. Św. Rafała Kalinowskiego Kliny Zacisze
Drużyna Chrystusa
Kliny obronione! Dziękujemy za wsparcie
List radnych z Klin do mieszkańców
Petycja do Prezydenta Miasta Krakowa przeciw podziałowi Klin
Odpowiedź Sekretarza Miasta