Ogólnopolska Zbiórka Żywności na Klinach – prawie pół tony darów!

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2018 r.

Zespół Caritas naszej Parafii pw. św. Rafała Kalinowskiego przeprowadził akcję charytatywną w ramach Ogólnopolskiej Zbiórki Żywności. Parafialni wolontariusze (m.in. młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania) przez 2 dni zbierali artykuły spożywcze o długoterminowej ważności, np. mąkę, makaron, słodycze, konserwy, olej, cukier, herbatę, kakao, kawę. Akcja odbyła się w 3 osiedlowych sklepach: Avicie, Renecie i Masarni Suchanek.

Mieszkańcy naszego osiedla, jak zawsze, wykazali się hojnością i solidarnością z osobami potrzebującymi – łącznie podarowali 446 kg żywności. Zebrane artykuły zostaną przekazane osobom mieszkających w naszej parafii, które znajdują się ciężkiej sytuacji materialnej.

Potrzebujesz pomocy? Chcesz pomóc? Do kogo się zwrócić?

Osoby potrzebujące pomocy, a także mieszkańcy chętni do włączenia się w osiedlową działalność charytatywną mogą się zwrócić do Zespołu Caritas naszej Parafii, którego stałe dyżury odbywają się w każdą środę w godz.: 17.00 – 18.00 w przyziemiu kościoła przy ul. Bpa Albina Małysiaka 1. Z parafialnym Caritas można skontaktować się także telefonicznie (nr 662-276-510 oraz nr 883-351-547).

Oczywiście, jak co roku, przyłączyłem się do akcji charytatywnej organizowanej na naszym osiedlu i gorąco namawiam Państwa do wzięcia udziału w kolejnych edycjach tych jakże potrzebnych inicjatyw. Bądźmy ofiarni i wspomóżmy tych, którzy potrzebują naszej solidarności. Warto pomagać!

Maciej Nazimek na Facebooku
Strona Rady Dzielnicy X
Maciej Nazimek na stronie Rady Dzielnicy X
Karta Krakowska złóż wniosek i uzyskaj zniżki
Szkoła Podstawowa Nr 97 w Krakowie im. Joachima Lelewela
Przedszkole nr 41
Klub Kultury Kliny
Rzymsko Katolicka Parafia pw. Św. Rafała Kalinowskiego Kliny Zacisze
Drużyna Chrystusa
Kliny obronione! Dziękujemy za wsparcie
List radnych z Klin do mieszkańców
Petycja do Prezydenta Miasta Krakowa przeciw podziałowi Klin
Odpowiedź Sekretarza Miasta