Chcemy poszerzyć ul. Forteczną

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2017 r.

Ulica Forteczna, na odcinku od skrzyżowania z ul. Zagaje do ul. Zakopiańskiej, to drogowe wąskie gardło Klinów. Chcemy to zmienić – planujemy poszerzyć jezdnię i zbudować obustronne chodniki.

Obecnie wykonywany jest projekt przebudowy, a na całą inwestycję pozyskaliśmy pieniądze z budżetu miasta – 3 mln zł. Przed rozpoczęciem prac budowlanych, konieczne będzie kupienie działek od prywatnych właścicieli, aby poszerzyć obecny bardzo wąski pas drogowy.

Co zawiera projekt? Kiedy rozpoczną się prace budowlane?

W 2014 r., Rada Dzielnicy X wyremontowała ul. Forteczną od skrzyżowania z ul. Borkowską do skrzyżowania z ul. Zawiszy. Wymiana nawierzchni kosztowała 560,000 zł z dzielnicowego budżetu. Teraz chcemy przebudować pozostałą część ul. Fortecznej. Wszyscy mamy dość jazdy po dziurach, a przede wszystkim mijania się „na styk” z autami jadącymi z naprzeciwka. Udrożnienie ul. Fortecznej, pozwoli komfortowo dojeżdżać do ul. Zakopiańskiej, omijając poranne zatory na ul. Judyma.

Projekt modernizacji ul. Fortecznej przewiduje zbudowanie jezdni o szerokości od 5,5 m do 6 metrów oraz obustronnych chodników o szerokości 2 metrów. Droga będzie oświetlona i utworzone będą 3 przejścia dla pieszych (m.in. w rejonie tamtejszego fortu Łapianka). Autorem projektu jest firma RKARCH Pracownia Projektowa Karolina Rechnio z Tychów.

W 2018 r. zaplanowane jest zakończenie prac projektowych oraz uzyskanie Zezwolenia Realizacji Inwestycji Drogowej (ZRID), co umożliwi wykupienie działek koniecznych do poszerzenia ulicy. Prace budowlane mają być rozpoczęte w roku 2019.

Ferie zimowe 2022 w Klubie Kliny
Maciej Nazimek na Facebooku
Karta Krakowska złóż wniosek i uzyskaj zniżki
Szkoła Podstawowa Nr 97 w Krakowie im. Joachima Lelewela
Przedszkole nr 41
Klub Kultury Kliny
Rzymsko Katolicka Parafia pw. Św. Rafała Kalinowskiego Kliny Zacisze
Drużyna Chrystusa
Kliny obronione! Dziękujemy za wsparcie
List radnych z Klin do mieszkańców
Petycja do Prezydenta Miasta Krakowa przeciw podziałowi Klin
Odpowiedź Sekretarza Miasta