Biegaj na Klinach

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2019 r.

Fachowe, regularne i bezpłatne zajęcia biegowe dla wszystkich chętnych w różnych stopniach zaawansowania, będą prowadzone na Klinach w Parku Maćka i Doroty.

Treningi są ogólnodostępne – nie trzeba się zapisywać, każdy może przyjść i wziąć udział w zajęciach. Prowadzone będą w czwartki o godz. 19:00, od marca do listopada 2019 r. Pierwszy trening odbędzie się już w najbliższy czwartek, tj. 7 marca (zbiórka uczestników przy ul. Zawiszy).

Kto poprowadzi zajęcia? Gdzie i kiedy możesz jeszcze bezpłatnie potrenować biegi w naszej Dzielnicy X?

Treningi na Klinach będzie prowadzić Pan Andrzej Lachowski – świetny trener i utytułowany, nadal czynny, biegacz. Andrzej Lachowski jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie. W swoim zawodniczym dorobku posiada wiele znaczących osiągnięć, m.in. II miejsce na Mistrzostwach Świata Juniorów w Drużynowych Biegach Górskich oraz tytuł Mistrza Polski w Biegach Górskich w kategorii seniorów. Osiągnął też sukcesy w ulicznych biegach długodystansowych – zwycięstwo i rekord trasy w Maratonie w Xiwuqi w Chinach, 4 miejsce w Cracovia Maraton. Więcej informacji o sylwetce i działalności Pana trenera znajdziecie Państwo na http://lachoteam.pl/andrzej-lachowski/

Ogólnodostępne zajęcia biegowe są inicjatywą Stowarzyszenia „I Ty Możesz Być Wielki”. Treningi są bezpłatne dla uczestników, gdyż są finansowane ze środków uzyskanych z Budżetu Obywatelskiego. Program prowadzenia zajęć biegowych zwyciężył w zeszłorocznym głosowaniu w ramach Budżetu Obywatelskiego, a wnioskodawcą projektu był Pan Rafał Oświęcimka – prezes Stowarzyszenia ITMBW, będący również radnym Dzielnicy X.

Potrenować bezpłatnie pod okiem profesjonalisty w naszej Dzielnicy X, możemy także w pobliskim osiedlu Swoszowice – w środy, od 6 marca br., o godz. 19:00 (zbiórka przy tamtejszym Uzdrowisku przy ul. Kąpielowej).  Pełny harmonogram treningów w całym Krakowie znajduje się na stronie Stowarzyszenia ITMBW: https://itmbw.pl/bezplatne-treningi-w-7-dzielnicach-krakowa/

Rada Dzielnicy X od wielu lat współpracuje ze Stowarzyszeniem ITMBW , m.in. przy organizacji Biegu Swoszowickiego: http://maciejnazimek.com/vi-bieg-swoszowicki-pobiegnijmy-i-pomozmy-zapraszam/. Dbamy też o rozwój ogólnodostępnej infrastruktury sportowej na Klinach: http://maciejnazimek.com/nowy-kort-tenisowy-bezplatny-i-ogolnodostepny/ i http://maciejnazimek.com/orlik-po-remoncie-jak-nowy/.

Gorąco zapraszam Państwa do skorzystania z tej wyjątkowej oferty aktywnego spędzania czasu, wszak ruch to zdrowie, a ITMBW to nasz sprawdzony partner – na pewno nie będziecie Państwo zawiedzeni!

Koronawirus - informacje
Maciej Nazimek na FacebookuMaciej Nazimek na stronie Rady Dzielnicy X
Strona Rady Dzielnicy X
Karta Krakowska złóż wniosek i uzyskaj zniżki
Szkoła Podstawowa Nr 97 w Krakowie im. Joachima Lelewela
Przedszkole nr 41
Klub Kultury Kliny
Rzymsko Katolicka Parafia pw. Św. Rafała Kalinowskiego Kliny Zacisze
Drużyna Chrystusa
Kliny obronione! Dziękujemy za wsparcie
List radnych z Klin do mieszkańców
Petycja do Prezydenta Miasta Krakowa przeciw podziałowi Klin
Odpowiedź Sekretarza Miasta