Biegaj na Klinach!

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2020 r.

Później niż planowano (na skutek epidemii koronawirusa) ale już są! Fachowe, regularne i bezpłatne zajęcia biegowe dla wszystkich chętnych, ponownie są prowadzone na Klinach w Parku Maćka i Doroty. Do udziału zapraszamy biegaczy obu płci, w każdym wieku i o różnych stopniach zaawansowania.

Treningi są ogólnodostępne – nie trzeba się zapisywać, każdy może przyjść i wziąć udział w zajęciach. Odbywają się w środy o godz. 19:00 (zbiórka uczestników na głównej alejce parkowej przy placu zabaw Smoczy Skwer), potrwają do 9 grudnia br.

Kto prowadzi zajęcia? Gdzie i kiedy możesz jeszcze bezpłatnie potrenować biegi w naszej Dzielnicy X?
W czym mogą wziąć udział Twoje dzieci?

Treningi na Klinach będzie prowadzić Pan Krzysztof Bodurka. Jest on instruktorem lekkiej atletyki, a także wybitnym biegaczem – reprezentantem Polski, Mistrzem oraz wielokrotnym Wicemistrzem Polski w biegach górskich, aktualnym zawodnikiem Salomon Suunto Team.

Ogólnodostępne zajęcia biegowe są bezpłatne dla uczestników, gdyż są finansowane z budżetu Rady Dzielnicy X.

Potrenować bezpłatnie pod okiem profesjonalisty w naszej Dzielnicy X, możemy także w pobliskim osiedlu Swoszowice – w czwartki o godz. 19:00 (zbiórka przy tamtejszym Uzdrowisku przy ul. Kąpielowej). Więcej informacji o treningach znajduje się na stronie: itmbw.pl oraz w wydarzeniach na Facebooku: www.facebook.com/events/3188873221205408 i www.facebook.com/events/371521180480680.

Rada Dzielnicy X od wielu lat rozwija ofertę sportowo-rekreacyjną dla mieszkańców. Współpracujemy ze Stowarzyszeniem I Ty Możesz Być Wielki przy organizacji Biegu Swoszowickiego: www.maciejnazimek.com/vi-bieg-swoszowicki-pobiegnijmy-i-pomozmy-zapraszam/, a z mojej inicjatywy corocznie odbywają się Mistrzostwa Dzielnicy X w Tenisie Stołowym oraz w Szachach.

Efektem moich starań są też prowadzone dodatkowe, bezpłatne zajęcia sportowe dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 97 na Klinach oraz liczne zawody uczniowskie: Mistrzostwa Dzielnicy X, Mistrzostwa SP 97, Spartakiada Jesienna SP 97 (rozgrywane w wielu dyscyplinach), Bieg Przełajowy uczniów SP w Parku Maćka i Doroty, Liga Siatkówki Dziewcząt Szkół Podstawowych Dzielnicy X, a nawet Mistrzostwa Krakowa w Siatkówce Dziewcząt do lat 15 (reprezentacje poszczególnych dzielnic). Dbamy też o rozwój ogólnodostępnej infrastruktury sportowej na Klinach: www.maciejnazimek.com/nowy-kort-tenisowy-bezplatny-i-ogolnodostepny/ i www.maciejnazimek.com/orlik-po-remoncie-jak-nowy/.

Gorąco zapraszam Państwa do skorzystania z tej wyjątkowej oferty aktywnego spędzania czasu, wszak ruch to zdrowie – na pewno nie będziecie Państwo zawiedzeni!

Konkurs fotograficzny z okazji 30-lecia Rad Dzielnic
Koronawirus - informacje
Maciej Nazimek na FacebookuMaciej Nazimek na stronie Rady Dzielnicy X
Strona Rady Dzielnicy X
Karta Krakowska złóż wniosek i uzyskaj zniżki
Szkoła Podstawowa Nr 97 w Krakowie im. Joachima Lelewela
Przedszkole nr 41
Klub Kultury Kliny
Rzymsko Katolicka Parafia pw. Św. Rafała Kalinowskiego Kliny Zacisze
Drużyna Chrystusa
Kliny obronione! Dziękujemy za wsparcie
List radnych z Klin do mieszkańców
Petycja do Prezydenta Miasta Krakowa przeciw podziałowi Klin
Odpowiedź Sekretarza Miasta