Bezpieczne Kliny

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2017 r.

policjaBezpieczeństwo to jedna z najważniejszych dziedzin określających komfort naszego życia. Każdy z nas chce być spokojnym o bezpieczeństwo swoich bliskich i swoje własne. Właśnie w trosce o zapewnienie bezpieczeństwa, Rada Dzielnicy X, współpracuje z Policją oraz radami sąsiednich dzielnic.

W tym roku, na Klinach prowadzone były dodatkowe piesze patrole policji – sfinansowane zostały z budżetu naszej Rady. Wkrótce, podobnie jak w latach ubiegłych, zakupione zostaną nowe policyjne radiowozy. Będą przekazane do użytku Komisariatowi VI Policji w Krakowie – właśnie ta jednostka obejmuje swym działaniem obszar naszej dzielnicy X, a więc m.in. osiedle Kliny.

Jaki efekt przyniosły dodatkowe piesze patrole? Kto jest naszym dzielnicowym?Policjanci patrolujący nasze osiedle ujawnili 22 wykroczenia, pouczyli 14 sprawców, a 8 osób ukarali mandatem. Przeprowadzili też kontrole samochodów oraz miejsc uznanych za szczególnie zagrożone występowaniem niewłaściwych zdarzeń. Głównym efektem ma być oczywiście prewencja – Kliny mają pozostać osiedlem bezpiecznym!

Również na rok 2018, w dzielnicowym budżecie przeznaczyliśmy pieniądze na piesze patrole Policji prowadzone na Klinach. Będzie ich jeszcze więcej niż w roku obecnym.

Dzielnica X, wg policyjnych statystyk należy do bezpiecznych i spokojnych rejonów Krakowa. Oczywiście nie jest idealnie i należy dążyć do poprawy obecnego stanu bezpieczeństwa, również na Klinach.

Warto wiedzieć, że sprawami bezpieczeństwa na terenie naszego osiedla zajmuje się Pan dzielnicowy sierżant Rafał Adamus. Wszystkie wnioski dotyczące bezpieczeństwa można zgłaszać mu telefonicznie na nr 602-583-242 oraz e-mailowo na adres: sekretariat.kp6@krakow.policja.gov.pl

Maciej Nazimek na Facebooku
Strona Rady Dzielnicy X
Maciej Nazimek na stronie Rady Dzielnicy X
Szkoła Podstawowa Nr 97 w Krakowie im. Joachima Lelewela
Przedszkole nr 41
Klub Kultury Kliny
Rzymsko Katolicka Parafia pw. Św. Rafała Kalinowskiego Kliny Zacisze
Drużyna Chrystusa
Kliny obronione! Dziękujemy za wsparcie
List radnych z Klin do mieszkańców
Petycja do Prezydenta Miasta Krakowa przeciw podziałowi Klin
Odpowiedź Sekretarza Miasta